08:30 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasinerk į kino pasaulį (137)
  40

  Lietuvos režisieriaus Arūno Matelio filmas "Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta" Tarptautiniame kino festivalyje gavo geriausio dokumentinio filmo apdovanojimą

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Šeštadienį Tarptautiniame Varšuvos kino festivalyje lietuvių kino režisieriaus Arūno Matelio filmas "Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta" pelnė pagrindinį festivalio apdovanojimą — buvo pripažintas geriausiu dokumentiniu ilgametražiu filmu konkursinėje festivalio programoje, praneša Lietuvos kino centro spaudos tarnyba.

  Kaip A klasės festivalio laureatas, režisierius Matelis su naujausiu savo filmu automatiškai pateko ir į Europos kino apdovanojimų atrankos procesą.

  Pasak režisieriaus, jam tekęs apdovanojimas — nepaprastai svarbus. Nugalėti A klasės festivalio konkursinėje programoje kiekvienam režisieriui yra milžiniškas įvertinimas.  

  "Į Varšuvos kino festivalį patenka stipriausi iš stipriausių, todėl vien kvietimas pristatyti filmą festivalyje mums prilygo apdovanojimui. Todėl, net iškviestas į apdovanojimų ceremoniją, nenorėjau prisileisti minties, kad gali pavykti pelnyti pagrindinį festivalio prizą", — sako Matelis.  

  Filmas, kuris įtraukia nuo pirmos sekundės

  Filmas "Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta" pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių varžybų pasaulyje — "Giro d'Italia", kuriose vienas svarbiausių vaidmenų tenka dviračių sporto vienuoliams, vadinamiems "gregory", dviratininkams, kurie neturi teisės į asmeninę pergalę, tačiau yra pasiruošę iškęsti pačius sunkiausius iššūkius dėl savo komandos lyderio pergalės.

  Filmą, kurį Lietuvoje ketinama parodyti netrukus po Naujųjų, Lenkijoje žiūrovai pasitiko labai šiltai. Anot Tarptautinio Varšuvos kino festivalio direktoriaus Stefan Laudyn, tai filmas, kuris žiūrovus įtraukia į savo pasaulį nuo pirmos sekundės. Jis pakeri net tuos, kurie nėra dviračių lenktynių gerbėjai, o ir kasdienybėje nevažinėja dviračiais. Nes filmo tema universali. Režisierius pirmiausia kalba apie pasiaukojimą dėl kito žmogaus.

  "Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta" — tai sudėtingiausias ir rizikingiausias Europos dokumentinio kino projektas, nes 40 metų nė vienas režisierius neturėjo teisės su savo filmavimo grupe fiksuoti lenktynių iš "vidaus". Iki Matelio, paskutinis nepriklausomas kino kūrėjas, kuriam buvo suteikta tokia teisė — legendinis režisierius Jorgen Leth,  1973 metais sukūręs filmą "Stars and Watercarriers".

  Kadras iš filmo Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta
  Kadras iš filmo "Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta"

  "Po 40 metų gauti leidimą filmuoti garsiąsias lenktynes buvo didžiulis iššūkis ir pergalė. Tačiau dabar, kai filmas jau baigtas, dažnai pagalvoju — ar dar kartą ryžčiausi imtis tokio sudėtingo projekto. "Giro d'Italia" visada buvo uždara ir akylai saugoma teritorija. Tik ten patekęs supranti, kodėl. Tai kita planeta", — sako Matelis. 

  Filmas "Nuostabieji Lūzeriai. Kita planeta"- tai didžiausias bendros gamybos projektas Europoje. Filmą, inicijuotą režisieriaus Matelio ir "Studija Nominum", kūrė net aštuonios šalys: Lietuva, Italija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija ir Belgija.

  Temos:
  Pasinerk į kino pasaulį (137)

  Dar šia tema

  Lietuviškas kinas: 2016-jųjų pasiekimai ir ateities planai
  Tegai:
  dokumentinis filmas, režisierius, apdovanojimas, "Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta", Tarptautinis Varšuvos kino festivalis, Arūnas Matelis, Varšuva

  Svarbiausios temos