08:48 2018 Kovo 19
Vilnius-9°C
Tiesioginis eteris
  Aleksandras Vasiljevas, archyvinė nuotrauka

  Vilniuje visus metus veiks Vasiljevo paroda "Vaikų pasaulis. XVIII–XX a."

  © Sputnik/ Валерий Левитин
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (83)
  6310

  Trečiadienį Vilniuje atidaroma žinomo Rusijos kolekcininko Aleksandro Vasiljevo paroda "Vaikų pasaulis. XVIII–XX a.", kuri beveik metus pristatys anksčiau Lietuvos publikai nerodytus įvairių laikotarpių vaikiškus drabužius

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Trečiadienį, lapkričio 8 dieną, Lietuvos Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje pristatoma paroda "Vaikų pasaulis. XVIII-XX amžius" iš garsaus Aleksandro Vasiljevo kolekcijos, rašoma muziejaus pranešime.

  Lietuvos dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Aleksandro Vasiljevo fondu, surengė jau dešimtą žymaus mados istoriko Aleksandro Vasiljevo kolekcijos parodą. Šį kartą eksponuojami įvairių laikotarpių vaikiški drabužiai ir aksesuarai.

  Parodą atidarys kolekcijos savininkas Aleksandras Vasiljevas ir Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys.Atidarymas įvyks Arsenalo gatvėje 3A 18:00.

  Parodoje pirmiausia suteikiama galimybė lankytojams stebėti vaikiško kostiumo raidą — visas vaikų mados tendencijas ir kryptis nuo XVIII amžiaus pabaigos iki XX amžiaus vidurio.

  Be to, jau pats parodos pavadinimas atskleidžia, kaip vaikiški drabužiai parodo ilgainiui kitusį visuomenės požiūrį į vaiką ir vaikystę.

  Parodoje drabužiai eksponuojami chronologine tvarka, siekiama parodyti, kaip vaikai rengti įvairiose gyvenimo situacijose: namuose, lauke, mokykloje, šeimos atostogų metu, laisvalaikiu ir atliekant daugelį kitų veiklų. Greta eksponuojami ir tėvų, guvernančių, mokytojų kostiumai. Unikalią vaikiškų drabužių kolekciją papildo žaislai, namų apyvokos daiktai. 

  Vaikų mada, kaip ji suprantama šiandien, iki XVIII amžiaus pabaigos neegzistavo. Prancūzų filosofas, Apšvietos amžiaus rašytojas Žanas Žakas Ruso (1712-1778) pirmasis iškėlė idėją, kad vaikas nėra "sumažinta" ar "miniatiūrinė" suaugusiojo kopija, o unikali, besivystanti asmenybė. Ši įžvalga ėmė formuoti visapusiškesnį plačiosios visuomenės požiūrį į vaikų aprangą ir vėlesniame amžiuje. 

  Temos:
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (83)

  Dar šia tema

  Maskvoje įvyko Kadyrovo dukters mados namų kolekcijos pristatymas
  Paplūdimio kolekcijos "Panama Fashion Week"
  Ryškios etninės detalės ant podiumo
  Tegai:
  paroda, vaikai, Aleksandras Vasiljevas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos