18:57 2018 Balandžio 25
Vilnius+ 11°C
Tiesioginis eteris
  Kinoteatras, archyvinė nuotrauka

  Kino forumas "Scanorama" prasideda šiandien

  © Photo: Depositphotos
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Europos šalių kino forumas "Scanorama" vyks lapkričio 9–26 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose

  VILNUIS, lapkričio 9 — Sputnik. Šiandien prasideda 15-ąjį gimtadienį švenčiantis Europos šalių kino forumas "Scanorama".

  Vilniuje startuojanti kino šventė pirmąjį savaitgalį lankytojams pasiūlys daug gero kino, susitikimų su svečiais ir kitokių renginių. 

  Pasak festivalio organizatirių, "Scanoramos" programoje žiūrovai pamatys stipriausius metų filmus — Auksinės palmės šakelės, Berlyno Auksinio lokio, Kanų festivalio apdovanojimus pelniusias juostas, bet ir mažiau žinomų vardų darbus.

  Gausioje lietuviškoje festivalio programoje taip pat atsispindi Lietuvos šimtmečio tematika — filmuose dominuoja tautinio ir asmeninio tapatumo paieškos, skirtingų laikmečių sandūros problematika ir siekis žvelgti į praeitį jos liudininkų akimis. Festivalio žiūrovai išvys dokumentinį seserų režisierių Jūratės ir Vilmos Samulionyčių filmą "Močiute, Guten Tag!", Toronto kino festivalyje sužibėjusią Eglės Vertelytės juostą "Stebuklas", Šanchajuje du apdovanojimus pelniusį debiutinį režisieriaus Ivano Bolotnikovo "Charmsą" ir dokumentinį Olgos Černovaitės darbą "Drugelio miestas".

  Pasak "Scanoramos" įkūrėjos ir meno vadovės Gražinos Arlickaitės, šiemet festivalio programose ypač stiprią poziciją užima vokiškas kinas — tai yra ilgalaikio "Scanoramos" bendradarbiavimo su Goethe's institutu rezultatas.

  Kasmetinę retrospektyvų programą "Iš arčiau" šiais metais puoš galingas kino esteto Luchino Visconti ir  negailestingo modernios visuomenės antropologo Hichaelio Hanekes duetas. Režisierių darbuose skirtingais rakursais pristatoma vertybių kaita, moralinis nuosmukis ir visuomenės susvetimėjimas.

  Lapkričio 9-26 dienomis vyksiančio didžiausio kino renginio Lietuvoje repertuare — daugiau kaip šimtas filmų iš visos Europos ir už jos ribų. Europos šalių kino forumas "Scanorama" vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

  Dar šia tema

  Minsko kino festyvalyje "Listapad" dalyvauja trys lietuviški filmai
  Lietuviška versija rusiško filmo lyderiauja šalies kine
  Tegai:
  kinas, Scanorama
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos