11:56 2018 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1371
 • RUB75.4593
  Turistai, archyvinė nuotrauka

  Turizmo departamentas: svečių iš Rusijos srautas ypač naudingas Lietuvai

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  4320

  Atvykstamojo turizmo srautas iš Rusijos įsibėgėja, rusai yra antroje vietoje pagal Lietuvoje apsilankiusių turistų skaičių ir patenka į daugiausiai Lietuvoje išleidžiančių turistų penketuką

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Rusijos turistai — antroje vietoje pagal pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje apsilankiusių turistų skaičių, praneša Valstybinio turizmo departamento spaudos tarnyba.

  Sausio-birželio mėnesiais šalyje bent vienai nakvynei apsistojo 77 tūkstančio turistų iš Rusijos, tai yra 10,5% daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Nakvynių skaičius augo 8,7%.

  Be to, beveik penktadaliu padidėjo Rusijos turistų išlaidos Lietuvoje — 2016 metais jos siekė 95,8 milijono eurų, tai yra 18% daugiau nei 2015 metais. Vidutiniškai Rusijos turistas Lietuvoje vienos viešnagės metu išleidžia 442 eurus ir patenka į daugiausiai Lietuvoje išleidžiančių turistų penketuką. 

  Siekiant dar labiau paskatinti atsigaunantį turistų iš Rusijos srautą, Valstybinis turizmo departamentas lapkričio 15 dieną organizuoja turizmo verslo misiją Maskvoje. Jos metu didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos regionų kultūros ir gamtos paveldo objektų, nacionalinių turizmo maršrutų pristatymui Maskvos turizmo įmonėms, žiniasklaidai, valstybinių turizmo institucijų atstovams bei lietuvių bendruomenės Maskvoje nariams.

  "Svečių iš Rusijos srautas ypač naudingas Lietuvai, nes jie dažniausiai atvyksta ne kelioms dienoms, bet savaitei, dviems", — sakė Valstybinio turizmo departamento atstovas Tomaš Jackevič, kuruojantis turizmo rinkodarą Rusijos rinkoje.

  Pasak Jackevičiaus, Lietuva rusus vilioja sąlyginai nedidelėmis kainomis, geromis sąlygomis, patogiu susisiekimu oro ar žemyniniu transportu. Rusijos turistai atkreipia dėmesį į maloniai aptarnaujantį, rusiškai kalbantį personalą turizmo sferoje.

  "Skatindami rusų turistus rinktis ne tik standartinius maršrutus, pristatysime naujus gastronominius maršrutus, taip pat Lietuvos regionų naujienas", — pažymėjo Jackevič. 

  Į turizmo verslo misiją susirinkusius dalyvius pasveikins laikina Valstybinio turizmo departamento vadovė, Lietuvos Respublikos ambasados Rusijos federacijoje atstovas. Apie naujas paslaugas bei turizmo maršrutus papasakos Palangos, Birštono, Druskininkų turizmo informacinių centrų specialistai. Spa ir medicininio turizmo naujienomis pasidalins Lietuvos medicinos klasterio vadovas Gražvydas Morkus.  

  Renginyje dalyvaus atstovai iš tokių Maskvos kelionių organizatorių ir agentūrų kaip "Hotelbook", "Vedi Tur Elite", "Vedi Tur Group", "Vand Voyage", "Medica Tour", "Quinta Tour", "Galion Tours" ir kiti, žurnalistai iš "Travel Vesti", "Gazeta TTG Russia",  "V otpusk.ru" ir kiti. 

  Kontaktų mugės metu bus galimybė užmegzti tiesioginius verslo ryšius su Maskvos turizmo profesionalais.

  Dar šia tema

  Lietuva užėmė 50-ąją vietą svetingiausių šalių reitinge
  Lietuviai pirmauja tarp turistų Gardino srityje
  Gidai Lietuvoje gauna naujus modernius ir patogesnius naudoti pažymėjimus
  Tegai:
  turistai, Valstybinis turizmo departamentas, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos