19:36 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Linksmų Kalėdų! (177)
  207

  Jau septintąjį kartą Trakuose vyksta kalėdinių renginių maratonas, truksiantis ilgiau nei mėnesį

  VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Trakuose gruodžio 1-ąją, 17:00, kai bus įžiebta eglė, startuoja Kalėdų Senelių sostinė, praneša Trakų rajono savivaldybė.

  Trakų gyventojų ir svečių laukia dideli netikėtumai — eglė atspindės vieną iš Trakų legendų, kurią bus galima tiesiog pamatyti, įėjus į žaliaskarės vidų.

  Susirinkusius pasveikins Lietuvos vyriausiasis Senelis Kalėda, atlėkęs į senąją sostinę ne rogėmis, bet šventiškai žėrinčiu Trakų traukinuku. Kalėdinių renginių metu traukinukas kursuos po miestą ir net veš iki Užutrakio.

  Linksmybės, pramogos, margaspalvė kalėdinė mugė, kūrybinės dirbtuvės "Kalėdų fabrikas", Kalėdinis paštas, žaidimai su Trakų nykštuku, pasimatymai medinėje Kalėdų Senelio rezidencijoje, net egzotiškosios alpakos iš Trakų apylinkių neleis nuobodžiauti nei mažiems, nei dideliems gruodžio 16–17 dienomis.

  Kalėdų Senelių susirinkimas

  Trakai — ne tik senoji, bet ir visos Lietuvos Kalėdų Senelių sostinė. Gruodžio 16-ąją Trakus užplūs neįtikima gausybė Kalėdų Senelių, kurie suvažiuos iš visų Lietuvos regionų: Aukštaitijos, Žemaitijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos, Dzūkijos. Tikimasi, kad Kalėdų Senelių sulėks apie tris dešimtis.

  Vakarop Trakus aplankys Kalėdų Senelis net iš Gruzijos, Telavio miesto, vedinas pulku šokėjų ir dainininkų.

  Šokolado rekordas

  Gruodžio 17 dieną bus siekiama rekordo, kokio Lietuvoje dar nebuvo. Visi, kas norės, galės lieti ilgiausią šalyje, o gal ir visame pasaulyje, šokolado plytelę, kurią padės pagaminti "AJ šokolado" meistrai.

  Ši plytelė bus neįprasta — tai simbolinis šokolado kelias nuo sostinės Gedimino bokšto iki Trakų pilies. Šis šokolado kelias iš Vilniaus vingiuos su stotelėmis, kelio ženklais, pastatais iki pat Galvės ežere raudonuojančios pilies. Jau pastatytu neįprastu keliu vėliau bus galima ir pasivaišinti.

  Kalėdų Senelių sostinės renginiai baigsis per Tris Karalius. Čia už aktyvų dalyvavimą šventiniuose renginiuose bus įteiktas laimėtojo prizas — kelionė į Stokholmą, vyks padėkos vakaras konkurso "Trakai — senovinių žibintų miestas" dalyviams.

  Temos:
  Linksmų Kalėdų! (177)

  Dar šia tema

  Kalėdos Druskininkuose: pasaka didžiausiame Lietuvos kurorte
  Kalėdos Vilniuje 2017
  Kur ir kaip bus įžiebtos šventinės eglutės Lietuvoje
  Sukurti sau kalėdinę nuotaiką kviečia ekskursija po Vilniaus senamiestį
  Tegai:
  Kalėdos, Trakai

  Svarbiausios temos