14:47 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  117

  Pretendentų į "Geriausio metų filmo" vardą sąraše yra daugiau nei 300 filmų, iš jo į trumpąjį sąrašą pateks nuo penkių iki dešimties filmų; galutinės atrankos rezultatai bus paskelbti 2018 metų sausio 23-ąją

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Amerikos kino meno ir mokslo akademija pristatė preliminarų nominantų pagrindinei "Oskaro" premijos nominacijai sąrašą.

  Ilgajame pretendentų į "Geriausio metų filmo" vardą sąraše yra 341 filmas. Galutinei nominacijai gali būti pateikti nuo penkių iki dešimties filmų.

  Tarp nominantų yra filmai: Luco Guadagnino "Vadink mane savo vardu", Steveno Spielbergo "Slaptas dosjė", Jordano Peele "Šalim" ir Christophero Nolano "Diunkerkas".

  Be to, sąraše prsistatyti Riano Johnsono "Žvaigždžių karai: paskutinis džedajus", Denio Villeneuve "Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049", Billo Condono "Gražuolė ir pabaisa", Taiko Waititi "Toras. Pasaulų pabaiga", Patty Jenkins "Nuostabioji moteris".

  Ilgajame sąrašas taip pat yra filmas "Visi pasaulio pinigai", jame buvo pakeistas aktorius Kevin Spacey dėl kaltinimų priekabiavimu.

  Tarp filmų-kandidatų į "Oskaro" premiją yra Rusijos režisieriaus Andrejaus Zviagincevo filmas "Nemeilė". Anksčiau renginio organizatoriai pranešė, kad jis buvo įtraukta į trumpąjį sarašą kategorijoje "Geriausias filmas užsienio kalba".

  Galutinės nominacijos rezultatai bus paskelbti 2018 metų sausio 23-ąją, o 90-oji apdovanojimo ceremonija įvyks kovo 4 dieną Los Andžele.

  Dar šia tema

  Filmo "Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta" premjera Lietuvoje vyks vasarį
  Minsko kino festyvalyje "Listapad" dalyvauja trys lietuviški filmai
  Lietuviškas filmas "Stebuklas" greitai pasieks kino teatrus
  Lietuviška versija rusiško filmo lyderiauja šalies kine
  Naujas Matelio filmas pripažintas geriausiu Varšuvos kino festivalyje
  Tegai:
  premija, kinas, "Oskarų" įteikimo ceremonija, JAV

  Svarbiausios temos