22:06 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Šį savaitgalį Lietuvos sostinėje vyks Prancūzų kino festivalis, Ekskursija į šiltnamį Vilniaus botanikos sode, bei šokių festivalis

  VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Savaitgalį sostinės gyventojai ir svečiai kviečiami nesėdėti namuose, nes mieste vyks kino festivalis, turizmo paroda, ekskursijos ir kiti renginiai.

  Prancūzų kino festivalis "Žiemos ekranai"

  Šių metų sausio 25 dieną prasidėsiantis festivalis „Žiemos ekranai" — jau tryliktoji Prancūzų instituto Lietuvoje organizuojama kino šventė.

  Šiemet prancūzų kino festivalio „Žiemos ekranai" pagrindinę programą sudaro šeši filmai,  išsiskiriantys originaliu ir autentišku režisierių žvilgsniu į aplinką, žmogų bei jo būtį: "Mila", "Occidental", "Ponia Haid", "Menininko portretas", "Barbara" bei "Sveiki atvykę į Monparnasą".

  Prancūzų kino festivalis "Žiemos ekranai" vyks sausio 25 — vasario 4 Vilniuje, Vasario 1 — 11 kituose miestuose — Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Palangoje, Varėnoje, Gargžduose, Ukmergėje, Plungėje.

  Зрители в кинотеатре
  © Photo: Depositphotos
  Prancūzų kino festivalis "Žiemos ekranai"

  Ekskursija į šiltnamį Vilniaus botanikos sode

  Sausio 27 dieną, šeštadienį, 12:00 vilniečiai kviečiami į VU Botanikos sodo egzotinių augalų šiltnamį, kuris paprastai būna uždaras lankytojams.

  Sausio pabaigoje, artėjant Pusiaužiemiui, pražysta nuostabiosios strelicijos, ryškiosios klivijos ir raudminai, pūkuoti kalistemonai, elegantiški grakštuoliai, juokingieji bambaliai (Brachychiton), įspūdingi gražuviai (Veltheimia) bei kitos kambarinės gėlės.

  Ekskursijos kaina yra 1 eurų + įėjimo bilietas.

  Nemokamos ekskursijos Lietuvos nacionaliniame muziejuje

  Lietuvos nacionalinio muziejaus ekskursijų vadovai sausio ir vasario mėnesiais šeštadieniais kvies į nemokamas ekskursijas, kurios supažindins su gausiausiu baltų archeologijos paveldu, leis pasinerti į didingą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpį, trukusį 500 metų, nusikelti į laikus, kai siautė permainų uraganas — buvo keičiamos valstybių sienos ir žmonių savimonė.

  Ekskursijos vyks registracijos formoje nurodytu metu ir papildomai nekainuos, reikės tiesiog įsigyti lankymo bilietą.

  Sausio 27 dieną 13:00 vyks ekskursija "Istorijos ženklai senojoje Lietuvoje" (Naujasis arsenalas, Arsenalo gatvė 1).

  Национальный музей и памятник Гедиминасу
  © Sputnik / Александр Липовец
  Lietuvos nacionalinis muziejus

  "Latin Fest 2018"

  Didžiausias Baltijos šalyse lotynų amerikos fitneso renginije "Latin Fest 2018" šiemet laukia net trys treneriai svečiai iš užsienio — William Flores, Helio Faria ir Katka Vojtek.

  "Latin Fest 2018" renginio programą sudarys 3 valandų Lotynų Amerikos rimtais įkvėpta šokių fitneso treniruotė — maratonas. Treneriai svečiai kartu su treneriais iš Lietuvos keisis scenoje, o tuo tarpu dalyviai sekdami jų judesius kartu mėgausis Zumba ir Salsation programomis.

  Renginys vyks sausio 27 diena 18:00 DELFI Sporto Centre. Bileto kaina — 19,20 euro. Dėl specialios renginio dangos dalyviams būtina turėti dangos nebraižanti sportinė avalynė.

  Kritinė masė

  Prie Katedros varpinės sausio 26 dieną 19:00 prasidės kasmetinė dviratininkų akcija.

  Kritinė Masė — tai visame pasaulyje tuo pat metu vykstanti akcija, kurioje žmonės dviračiais masiškai užima gatves. Vilniuje nuo 2005 metų.

  © Sputnik / Eugene Odinokov
  Kritinė masė

  Adventur 2018

  Sausio 26-28 dienomis vyks tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda "Adventur 2018"

  Pradėta rengti 2013 metais tarptautinė paroda Adventur tapo didžiausiu specializuotu tarptautiniu turizmo renginiu Baltijos šalyse. Parodoje laukiama daugiau nei 350 dalyvių iš 30 pasaulio šalių. Pirmą kartą čia prisistatys Bulgarija, Egiptas, Estija ir Kuba.

  Parodoje taip pat vyks Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos organizuojamas Geografijos žinių konkursas. 2017 metais konkurse dalyvavo 474 mokiniai iš 77 Lietuvos mokyklų ir 27 Lietuvos savivaldybių. Šiais metais, kaip ir pernai, parodoje geografijos žinias galės pasitikrinti bei konkurse susirungti ir suaugusieji.

  Paroda vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre "Litexpo". Bilėto kaina — nuo 3 iki 6 eurų.

  Выставка Adventus
  Adventur 2018
  Tegai:
  afiša, savaitgalis, Vilnius

  Svarbiausios temos