10:25 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
  Burtų traukimo ceremonija, nuotrauka iš įvykio vietos

  Lietuva pasirodys pirmajame "Eurovizijos" pusfinalyje

  © REUTERS / Pedro Nunes
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  "Eurovizija 2018" Lisabonoje (26)
  171 0 0

  Pirmadienį paaiškėjo, kaip "Eurovizijos" dalyviai dalyvaus konkurse, Lietuva pasirodys pirmajame pusfinalyje ir aišku, su kokiomis varžovėmis teks dalyvauti

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Dainų konkurse "Eurovizija" šiemet Lietuva pradės savo dalyvavimą pirmajame pusfinalyje, pranešė LRT.

  Burtų traukimo ceremonija įvyko pirmadienį Portugalijoje, kur ir vyks šių metu konkurasas. Ceremonijos metu Kijevo, praėjusių metų "Eurovizijos" sostinės, meras Vitalijus Klyčko perleido teisę surengti 2018-ųjų konkursą Portugalijai, perduodamas didžiulį simbolinį raktą Lisabonos merui.

  Paaiškėjo, kad pirmajame pusfinalyje dalyvaus  19 valstybių, o antrajama — 18. Lietuvos varžovėmis taps Albanija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Belgija, Čekija, Estija, Izraelis, Armėnija, Austrija, Kroatija, Kipras, Suomija, akedonija, Graikija ir Šveicarija. Iš viso konkurse dalyvaus 43 šalys. Šešios šalys iškart pasirodys finale: Portugalija, Prancūzija, Vokietija, Italija, Jungtinė Karalystė ir Ispanija, tačiau jos turės teisę balsuoti viename iš pusfinalių.

  Pirmasis pusfinalis įvyks gegužės 8 dieną (antradienį), antrasis — gegužės 10 dieną (ketvirtadienį), o "Eurovizijos" finalas bus surengtas gegužės 12 dieną (šeštadienį).

  Kovo 11 dieną Lietuvoje vyks balsavimas už šių metų konkurso atstovą.

  Temos:
  "Eurovizija 2018" Lisabonoje (26)

  Dar šia tema

  Lažybų tarpininkai prognozuoja antrą Rybako kelionę į "Euroviziją"
  Bilietus į "Eurovizijos 2018" finalą pradės pardavinėti lapkričio 30-ąją
  "Eurovizijos" laimėtojui atlikta širdies persodinimo operacija
  Tegai:
  daina, Eurovizija-2018, Portugalija, Lietuva

  Svarbiausios temos