12:51 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Vilniaus knygų mugė, archyvinė nuotrauka

  Skaitau Lietuvą, skaitau pasaulį: Vilniuje vyks didelė knygų mugė

  © Photo: Vilniaus knygų mugė
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  65 0 0

  Šių metų Vilniaus knygų mugės metu — galimybė įvertinti, kuo gyveno Lietuva per visą šimtą metų, be to, parengtas patogesnis atvykimas į mugę viešuoju transportu

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Vilnius kviečia susitikti 19-oje knygų mugėje "Skaitau Lietuvą, skaitau pasaulį", kuri sukvies tūkstančius knygų mylėtojų, rašytojų ir leidėjų.

  "Švęsdami modernios valstybės atkūrimo šimtmetį turime progą perskaityti Lietuvą, kaip gyvą, atvirą tekstą, kuris visada rašomas, niekada nepabaigiamas ir perskaitytas gali būti… tik jį sukuriant kasdien ir vis iš naujo", — pažymi mugės organizatoriai.

  2018 metų Vilniaus knygų mugė ir atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis bus puiki proga įvertinti ir pajausti kaip keitėmės, kuo gyvenome, kokie Lietuvos ir pasaulio autoriai, asmenybės ir tekstai labiausiai paveikė mus per visą šimtą metų, ir tuo pačiu diskutuoti, ieškoti ir kalbėtis apie tai, kaip ir kokią Lietuvą bei pasaulį skaitydami kursime ateinantį šimtą metų.

  Daugiau apie mugę ir renginių programą galima rasti Vilniaus knygų mugės tinklalapyje.

  Patogus atvykimas į mugę viešuoju transportu

  Vilniečiai ir miesto svečiai į didžiausią tarptautinę Vilniaus knygų mugę kviečiami patogiai atvykti viešuoju transportu — mugės metu vasario 22-25 dienomis dažnai kursuos specialūs autobusai, o 2G maršruto autobusai papildomai stos prie "Litexpo".

  2-ojo G Santariškės-Laisvės pr.-Stotis maršruto autobusai papildomai sustos stotelėje Parodų rūmai Lazdynų ir Savanorių pr. link.

  Kaip įprastai, Parodų rūmų stotelėse abiem kryptimis sustos 13-ojo Pašilaičiai-Justiniškės-Žemieji Paneriai, 16-ojo Pašilaičiai-Lazdynai-Stotis, 18-ojo Pašilaičiai-Justiniškės-Žemieji Paneriai-Titnago g. maršrutų troleibusai ir 21-ojo Lazdynėliai-Lazdynai-Centras, 54-ojo Pilaitė-Lazdynai-Stotis maršrutų autobusai.

  Taip pat mugės metu kursuos trys specialūs autobusai, kurie nemokamai veš mugės lankytojus iš miesto centro — nuo stotelės Arkikatedra į mugę (parodų ir kongresų centras "Litexpo") ir atgal. Specialūs autobusai kursuos kas 20 minučių.

  Didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse

  Vilniaus knygų mugė — didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse, vienas ryškiausių kultūros įvykių Lietuvoje. Savo formatu ir ypač įdomia bei turtinga kultūrine programa mugė pirmiausiai yra skirta skaitytojui, autoriaus ir skaitytojo bendravimui, susitikimams, diskusijoms ir skaitymui.

  Šiemet mugė taip pat kvies skaitytojus susitikti su rašytojais, dalyvauti diskusijose, pristatymuose, parodose, klausytis muzikos, eilių ir tiesiog gerai praleisti laiką su knygomis ir jas kuriančiais žmonėmis. 

  Dar šia tema

  Akcijos "Knygų Kalėdos" metu bibliotekos gavo daugiau nei 55 tūkst knygų
  Lietuvoje uždraustos trys rusiškos knygos
  Ponulis tapo Užupio knygų ambasadoriumi
  Tegai:
  viešasis transportas, Vilniaus knygų mugė, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos