15:21 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Iš viso Kultūros ministerija Profesionaliojo scenos meno veiklos nacionalinėms programoms šiais metais skiria 3 milijonus eurų

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Nacionaliniams ir valstybiniams teatrams bei koncertinėms įstaigoms paskirstytos Profesionaliojo scenos meno veiklos nacionalinės programos lėšos; 2018-ųjų metų programos biudžetas numato 3 milijonus eurų.

  Daugiausiai lėšų gavo Lietuvos nacionalinis operos ir baleto tetras — 480 tūkstančių eurų bei Lietuvos nacionalinis dramos teatras — 415 tūkstančių eurų.

  Skirdama numatytą finansavimą, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson atsižvelgė į nacionalinės programos ekspertų grupės rekomendacijas.

  "Šios programos lėšos sudarys galimybę praturtinti teatrų ir koncertinių organizacijų repertuarus naujais pastatymais ir savo kūryba prisidėti prie atkurtos Lietuvos 100-mečiui skirtos kultūrinės programos. Kadangi remiama ir profesionaliojo scenos meno sklaida, naujus kūrinius galės pamatyti labai plati auditorija — ne tik didmiesčių, bet ir regionų gyventojai", — pažymi Ruokytė-Jonsson.

  Iš viso programos finansavimas skirtas 20 nacionalinių ir valstybinių įstaigų, kurios įgyvendins per 90 įvairaus pobūdžio meninių projektų. Tai — nauji spektakliai, muzikos kūriniai, koncertai Lietuvoje ir užsienyje bei kiti renginiai.

  Profesionaliojo scenos meno įstatymas buvo priimtas beveik prieš pusantrų metų.  Pagal šią programą valstybiniai teatrai ir koncertinės įstaigos finansuojamos pirmą kartą. Anksčiau jos varžydavosi dėl Kultūros tarybos skiriamos paramos.

  Finansavimas skiriamas remti aukštos meninės vertės profesionaliojo scenos meno kūrybą, skatinti jaunų menininkų įtraukimą tam, kad būtų užtikrinta scenos meno įvairovė, atsinaujinimas ir sklaida tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje.

  Dar šia tema

  Severija Janušauskaitė: Lietuvoje valstybės ir kultūros santykiai — tragiški
  Vilniaus Kultūros renginių afiša vasarį
  Tegai:
  finansavimas, menas, kultūra, Kultūros ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos