04:19 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasinerk į kino pasaulį (177)
  56

  Visi 7–12 klasių Lietuvos moksleiviai kviečiami savarankiškai kurti video darbus tema "LIETUVA. 100. MES" ir dalyvauti geriausio trumpo dokumentinio filmo konkurse bei laimėti 100 eurų vertės prizą

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Įvairių Lietuvos mokyklų moksleiviai jau ketvirtą kartą dalyvaus kūrybinėse kino dirbtuvėse su profesionaliais kino režisieriais Andriumi Blaževičiumi ir Maratu Sargsyanu, praneša Lietuvos kinos centro spaudos tarnyba.

  Kino juosta, archyvinė nuotrauka
  © Photo : из архива Госфильмофонда России

  Tai tęstinio Lietuvos kino centro inicijuoto kino edukacijos projekto "Dokumentika mokykloje" dalis. Kita šio projekto dalis — video darbų konkursas, kuriame vyresniųjų klasių moksleiviai kviečiami savarankiškai kurti video darbus ir dalyvauti geriausio trumpo dokumentinio filmo konkurse bei laimėti 100 eurų vertės prizą.

  Daugiau nei per mėnesį režisieriai Andrius Blaževičius ir Maratas Sargsyanas apsilankys dešimtyje Lietuvos mokyklų Marijampolėje, Ukmergėje, Radviliškyje, Pakruojyje, Plungėje, Klaipėdoje, Jurbarke, Vilniuje, Panevėžio ir Ukmergės rajonuose.

  Dalyvaudami jų vedamose kūrybinėse kino dirbtuvėse moksleiviai turės galimybę patys patirti, kaip žingsnis po žingsnio gimsta filmas, susipažins su kino gamybos terminais, filmo kūrimo etapais, išbandys kino profesijas (režisieriaus, operatoriaus, dailininko, montažo, garso režisieriaus ir kitas), naudos tikrą kino techniką. Taip pat moksleiviai susipažins su dokumentinio kino specifika, o kurdami savo filmus ieškos aktualių temų ir herojų.

  Šių metų konkurso tema — "LIETUVA. 100. MES". 2018 metais minimas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Tai galimybė apmąstyti, kaip pasikeitė Lietuva per šį laikotarpį. Kokią Lietuvą, sulaukusią šimto metų, mato moksleiviai, ką šis šimtmetis reiškia jiems. Nebūtinai tai svarbūs istoriniai įvykiai, ryškūs pasikeitimai ar dideli pasiekimai, gal tiesiog atspindžiai mažose įprasto gyvenimo detalėse. Juk Šimtmetis — ne tik minėjimai ir šventės. Šimtmetį gyvename kasdien, jis yra čia ir dabar, aplink mus su kasdieniais mūsų pasirinkimais.

  Dalyvavimas video darbų konkurse — tai galimybė išbandyti savo jėgas kine, kuriant trumpą dokumentinį filmą. Konkurso dalyviai — visi 7-12 klasių Lietuvos moksleiviai. Konkurse galima dalyvauti ir individualiai, ir subūrus komandą.

  Vertinant konkurso dalyvius darbus, bus atsižvelgiama į pasirinktos idėjos originalumą, kino dokumentikos pobūdį, kūrybiškumą, vaizdų išraiškingumą, techninį išbaigtumą. Filmo trukmė — ne ilgesnė nei penkios minutės. Konkurso dalyviai bus pakviesti į apdovanojimų ceremoniją, geriausio filmo autoriui bus įteiktas 100 eurų vertės prizas laisvalaikio pramogoms. 

  Kino edukacijos projekto "Dokumentika mokykloje" tikslas — ugdyti moksleivių mąstymo "judančiais vaizdais" įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti moksleivius kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

  Temos:
  Pasinerk į kino pasaulį (177)

  Dar šia tema

  Lietuvoje startavo bandomasis projektas: mokyklose jau veikia kino klubai
  Tegai:
  geriausio trumpo dokumentinio filmo konkursas, dokumentinis filmas, moksleiviai, "Dokumentika mokykloje", Lietuva

  Svarbiausios temos