04:06 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  162

  Palaikydamas tradiciją žadinti pavasarį, Vilniaus etninės kultūros centras kasmet kviečia vilniečius kartu sujudinti žemę ir žmones Šventaragio slėnyje

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Antradienį, kovo 20 dieną, 19:00 Vilniaus gyventojai ir svečiai kviečiami pasitikti sugrįžtantį pavasarį ir atšvęsti lygiadienį Šventaragio slėnyje.

  Pavasaris Lietuvoje neateina be tradicinių žemės budinimo apeigų. Nuo senų senovės čionykščiai žmonės stengėsi budinti gamtą ir išsijudinti iš žiemos stingulio patys. Pavasario lygiadienis — tai mistinis laikas, kuomet diena lygi nakčiai. Po jo dienos tik ilgesnės, šilumos ir saulės vis daugiau. 

  "Švenčiant atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį, ir pavasario lygiadienis atkreips dėmesį į šalies istoriją, todėl 2018-ųjų pavasario lygiadienio renginiui pasirinktas "Šimtmečio labirintų" pavadinimas", — pabrėžia organizatoriai savo Facebook paskyroje.

  Lygiadieniai Vilniuje, kaip įprasta, jau tapę ugnies švente. Įvairios ugnies formos (labirintai) šiemet bus kuriamos po "Šventaragio sodais", kurių kiekvienas skirtas atskiram atkurtos Lietuvos valstybės dešimtmečiui.

  Muziką atliks Tomas Byčkovas (hangas), Gediminas Mačiulskis (balafonas), o tekstą skaitys Mantas Mikalauskas. Renginį ir ugneles kurti kaip ir kasmet padės Vilniaus miesto mokyklų moksleiviai.

  Tegai:
  pavasario lygiadienis, kultūriniai renginiai, Vilniaus etninės kultūros centras, Šventaragio slėnys, Vilnius

  Svarbiausios temos