04:17 2020 Birželio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Velykos 2018 (17)
  71

  Nidos kultūros ir turizmo centro atstovai kviečia prieš ir per Šventąsias Velykas vykti į Kuršių Nerijos gamtą medžioti įsimintinų akimirkų

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Nors daugumai Velykos asocijuojasi su zuikučiais ir margučiais, pirmiausia Velykos tai šeima, draugai ir kontaktas, malonios emocijos. Todėl Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras "Agila" kviečia pakilus nuo velykinio stalo vykti į Kuršių Nerijos gamtą medžioti įsimintinų akimirkų.

  Tai kelios idėjos veiklų, ką su draugais galima veikti Neringoje prieš ir per Šventąsias Velykas.

  Gintarų ieškojimas

  Visai nesvarbu, kurioje Neringos pajūrio vietoje jų ieškoti, nes čia pravers tik atidumas ir laikas. Gintarauti geriausia iškart po audros, nes bangos tuomet meta įvairiausius jūros lobius į krantą. Kuo anksčiau, tuo geriau, nes patyrę gintarautojai paplūdimiuose "reidus" atlieka labai anksti ryte. Dėmesį reikia koncentruoti į tamsesnius pajūrio ruožus, kuriuose guli ir bangų išmestos žolės. Reikia su pagaliuku ar tiesiog rankomis vartyti šias žoles, kuriose dažnai ir slepiasi "Baltijos auksu" vadinami gintariukai.

  Янтарь. Архивное фото
  © Flickr / Julian-G. Albert
  Gintaras

  Pasivaikščiojimas gyvūnų takais

  Pasivaikščiojimas miške suteikia didžiulį malonumą: švarus, gaiva kvepiantis oras, raminantis jūros ošimas, netikėti susidūrimai su miško žvėrimis. Kad potyriai būtų dar įspūdingesni, nuo asfaltuoto šaligatvio reikia pasukti į siaurus gyvūnų išmintus miško takelius. Jei būsit atkaklūs ir sėlinsite tyliai — susidūrimas su miško gyventojais praktiškai garantuotas. Nepamirškite gyvūnų ieškoti ne vien ant žemės, bet ir pakelkite akis į dangų: ten dažnai skraido dangaus milžinai — jūriniai ereliai.

  Piknikas ant kopos

  Visi žino, kad maistas skaniausias gamtoje, o jei gamta dar ir graži… Savo termosą pripildykite karštos arbatos ar kavos, susitepkite kelis sumuštinius ir įsidėkite porą margučių, kuriuos sumušti galėsite ant Parnidžio arba Vecekrugo kopos, nuo kurių atsiveria fantastiški vaizdai į smėlynus, miškus, Nidą ir ją supančius vandenis.

  Jei pasiseks, ant Parnidžio kopos smuiku grieš talentingas atlikėjas, savo muzika virpinantis ne vien instrumento stygas, bet ir klausytojų širdis.

  Kiaušinių ridenimas miške

  Velykinių margučių ridenimas nuo senelio sumeistrautos pakylos — didžiulė pramoga, bet ar kada bandėte juos ridenti nuo kalno miške? Pirmiausia reikia pastatyti norimą trasą ir joje pasižymėti startą. Tuomet prasideda smagioji dalis: vienos po kito nuo starto linijos ridenate kiaušinius. Tikslas: laimėti kuo daugiau margučių, o jie laimimi jei riedėdamas kiaušinis priliečia kitą kiaušinį: kurį prilietė, tą ir pasiimi. Pamatysite, tai padaryti ne taip jau ir paprasta, nes kiekvienas margutis, nors ir paleistas toje pačioje vietoje, riedės visai kitu keliu.

  Miško prieskonių rinkimas

  Žmonės kviečiami prisirinkti natūralių, miške randamų netradicinių prieskonių, pavyzdžiui, eglės ir pušų spyglių. Nustebsite sužinoję, kokį nuostabų aromatą žuviai prideda eglės spygliai. Nors pušies prieskoninės savybės ne tokios stiprios kaip eglės, jos spyglius dažnai naudoja gėrimams gaminti: pušų spyglių girai, sirupui ir arbatai.

  Сосновая ветка. Архивное фото
  © Flickr / Robin
  Pušies šakelė

  Velykinės edukacijos

  Žmonės, kurie Neringoje planuoja lankytis dar prieš Velykas, kviečiami sudalyvauti kiaušinių marginimo vašku edukacijose, kurių metu bus galima sužinoti apie šventės papročius, tradicijas ir anksčiau dažnai naudotus simbolius. Su savimi tereikia atsinešti poros virtų kiaušinių, o visa kita reikalinga įranga pasirūpins organizatoriai. 

  Kovo 27 dieną 17:30 vyks edukacinė programa "Šv. Velykų belaukiant" bei fotografijų konkurso "Velykinis stalas" pristatymas Nidos KTIC "Agiloje".

  Kovo 28 dieną  17:00 vyks edukacinė programa "Šv. Velykų belaukiant" Preilos-Pervalkos bendruomenės namuose.

  Kovo 30 dieną 10:00 vyks edukacinis užsiėmimas "Velykų margutis" Liudviko Rėzos kultūros centre.

  Temos:
  Velykos 2018 (17)

  Dar šia tema

  Įspėjimas: Didįjį penktadienį nevyks tarpbankiniai pinigų pervedimai
  Vilniuje rengiama Velykinė ekskursija ir kiaušinių marginimo dirbtuvės
  Tegai:
  aktyvus poilsis, Velykos, Kuršių nerija, Lietuva

  Svarbiausios temos