11:55 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Senamiestis, archyvinė nuotrauka

  Paskelbtas Lietuvos kultūros sostinių konkursas

  © Photo: facebook / Vilniaus miesto savivaldybė
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  9310

  Lietuvos kultūros sostine gali tapti bet kuris Lietuvos miestas, išskyrus Vilnių

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Paskelbtas  konkursas savivaldybėms teikti savo miestus kandidatus Lietuvos kultūros sostinių 2020, 2021 ir 2022 metams konkursui, pranešė Kultūros ministerija.

  Konkurso tikslas — skatinti Lietuvos regionų gyventojų kultūrinį aktyvumą ir kūrybingumą, įtraukti į kultūros procesus bendruomenę, verslą, mecenatus, jaunimą, taip pat plėtoti kultūrą ir meną, kūrybines iniciatyvas ir partnerystę bei kultūros paslaugų prieinamumą.

  Kultūros sostinių patirtis liudija: šio vardo suteikimas skatina Lietuvos miestų ir miestelių kultūrinį pagyvėjimą, regiono kultūrinę plėtrą, nacionalinės svarbos kultūros renginių iniciatyvas.

  "Džiugu, kad Lietuvos kultūros sostinių projektai konsoliduoja vietos menininkų ir kūrybingų gyventojų jėgas, tampa kultūros puoselėjimo ir sklaidos  metais. Sostinės metais pradėtos įgyvendinti iniciatyvos sėkmingai tęsiamos ir ateityje", — sako  Kultūros ministerijos Kultūrinės edukacijos politikos skyriaus patarėja Jadvyga Lisevičiūtė.

  Paraiškos priimamos iki 2018 metų gegužės 25 dienos.

  Lietuvos kultūros sostinės idėja gimė, Vilniui rengiantis tapti Europos kultūros sostine. Pirmąja Lietuvos kultūros sostine 2008 metais tapo Zarasai.

  Tegai:
  konkursas, kultūros sostinė, Lietuva

  Svarbiausios temos