02:21 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Kaunas, archyvinė nuotrauka

  Sprendžiama dėl radijo pastato Kaune įrašymo į Kultūros vertybių registrą

  © Depositphotos
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  57 0 0

  Paveldosaugininkai imasi spręsti, ar pirmosios Lietuvoje radijo stoties pastatą Kaune įrašyti į Kultūros vertybių registrą

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Šiandien ryte prasidės antrosios nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos posėdis, kurio metu bus svarstomas klausimas dėl Lietuvos pirmosios radijo stoties  pastato įrašymo į Kultūros vertybių registrą, praneša Kultūros paveldo departamentas.

  "Radijo stoties pastato įrašymas yra vykdomas skubos tvarka, nes pastatui gali iškilti realus pavojus, jeigu bus parduodamas balandžio 17 dieną organizuojamame aukcione su galimybe nugriauti", — rašoma pranešime.

  Paveldosaugininkai taip pat teigia, kad ir visuomenė išreiškė susirūpinimą ir  aktyviai teikė raštus dėl šio pastato apsaugos.

  Direktorės Dianos Varnaitės įsakymu, departamentas inicijavo pastato įregistravimo Kultūros vertybių registre procedūrą bei pavedė Kultūros paveldo centrui skubiai parengti pastato apskaitos dokumentus, reikalingus  pastatui įrašyti į Kultūros vertybių registrą.

  Lietuvos pirmosios radijo stoties pastatas stovi Vaižganto g. 13D, Kaune.

  Dar šia tema

  Prasidėjo Kauno Savanorių prospekto rekonstrukcija
  Tegai:
  radijas, Kultūros paveldo departamentas, Kaunas, Lietuva

  Svarbiausios temos