02:08 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Operos ir baleto teatras, archyvinė nuotrauka

  Seimas apribojo kultūros įstaigų vadovų kadencijas

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Seimas patvirtino Kultūros ministerijos įstatymo projektą, kuris nustato kadencijas visiems kultūros įstaigų vadovams, o nacionalinių ir valstybinių įstaigų – ir kadencijų skaičių

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nacionalinių ir valstybinių kultūros įstaigų vadovų pareigas bus galima užimti ne ilgiau, kaip dvi kadencijas po penkerius metus iš eilės, rašoma Kultūros ministerijos pranežime žiniasklaidai.

  Tokį teisinį reguliavimą Kultūros ministerija siūlo taikyti Lietuvos nacionalinės, apskričių, viešųjų ir valstybinės reikšmės bibliotekų, nacionalinių ir respublikinių muziejų, valstybės kultūros centrų vadovams.

  Pabrėžiama, kad šios nuostatos nebus taikomos savivaldybių pavaldumo kultūros įstaigoms.

  "Vyriausybė siekdama didinti valstybės įstaigų veiklos skaidrumą ir veiksmingumą, siūlo įteisinti kultūros įstaigų vadovų darbo kadencijas, o nacionalinių ir valstybinės reikšmės įstaigų vadovams nustatyti ir dviejų kadencijų iš eilės ribą", — sako kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

  Ministrės teigimu, atsižvelgiant į tai, kad regionuose trūksta profesionalių kultūros įstaigų darbuotojų, savivaldybių pavaldumo kultūros įstaigų vadovams taikoma kadencijų ribojimo išimtis.

  Įstatymas vadovams nustatato nepriekaištingos reputacijos reikalavimus. Juos reglamentuos ne tik griežtos teisinės nuostatos, bet ir kultūros įstaigų darbuotojų profesinės veiklos bei etikos taisyklės. Pavyzdžiui, asmuo negalės dirbti vadovu arba  pretenduoti į vadovus ne tik kai bus padaręs tyčinį ar korupcinio pobūdžio nusikaltimą, bet ir pripažinus jį šiurkščiai pažeidus profesinės veiklos ir etikos taisykles. Tokiu pažeidimu laikomas žmogaus orumo žeminimas, diskriminacinis elgesys, įstaigos reputacijos diskreditavimas.

  Tikimasi, kad šios permainos pritrauks jaunų kultūros vadybininkų, gerins kultūros įstaigų vadovų kompetencijas.

  Įstatyme yra numatyta, kad vadovams, kurie buvo paskirti neterminuotai, bus taikomas vienerių metų pereinamasis laikotarpis. Terminuotam laikui paskirti vadovai galės baigti savo kadenciją.

  Dar šia tema

  Šalies kino teatrų žiūrovai labiau laukia lietuviškų filmų
  Operos ir baleto teatras bei Dramos teatras gavo daugiausiai pinigų kūrybai
  Teatro aktoriai Lietuvos TSR
  Tegai:
  vadovas, kadencija, kultūra, teatras, Lietuva

  Svarbiausios temos