05:13 2019 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  Vilniaus universiteto Botanikos sodas, archyvinė nuotrauka

  Vilniuje vyks Tarptautinės biologinės įvairovės dienos šventė

  © Фото: Vilniaus universiteto botanikos sodas
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (96)
  50 0 0

  Lietuvos sostinės gyventojai ir svečiai šeštadienį kviečiami į Vilniaus universiteto Botanikos sodą, kur bus organizuojamos ne tik paskaitos ir specializuotos ekskursijos, bet ir koncertai bei parodos

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sode gegužės 19 dieną jau 17-ąjį kartą bus švenčiama Tarptautinė biologinės įvairovės diena, rašo portalas madeinvilnius.lt.

  Šią dieną VU Botanikos sode, Kairėnuose (Kairėnų g. 43, Vilnius), bus organizuojamos paskaitos, specializuotos ekskursijos, koncertai bei parodos.

  Po šventės atidarymo lankytojai bus kviečiami į VU Botanikos sodo specialistų ir VU Gyvybės mokslų centro mokslininkų vedamas ekskursijas, gamtos fotografijų klubo "Žaliasis skėtis" parodos atidarymą, konkurso "Žalioji palangė" laureatų apdovanojimus. Augintinius demonstruos Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, vilios muzika, žydinčios kolekcijos ir interaktyvios pramogos.

  Tarptautinė biologinės įvairovės diena Lietuvoje minima nuo 2001 metų. Kasmet visuomenė kviečiama atkreipti dėmesį į vieną iš biologinės įvairovės išsaugojimo aspektų — klimato pokyčių ar žemdirbystės įtaką, invazinių organizmų pavojų, specifinėms ekosistemoms kylančias grėsmes, miškų išsaugojimą.

  Šventės programa

  12:00 Šventės atidarymas, VU pučiamųjų instrumentų orkestro "Oktava" koncertas.

  12:30 Pažintinės ekskursijos: "Savaiminė flora — kas čia žydi?", "Alyvų kolekcija", "Gėlių slėnio" augalai.

  13:00 LMNŠC konkurso mokiniams "Mano žalioji palangė" laureatų apdovanojimas

  13:00 Apeiginio folkloro grupės "Kūlgrinda" koncertas.

  14:00 Pažintinės ekskursijos: "Mėgstantiems judėti: naujos kolekcijų ekspozicijos ir pasivaikščiojimų trasos", "Erikinių šeimos augalų kolekcija ir Japoniškas sodas", "Žaliasis pastatas: kolonos ir sodas ant stogo". Paskaita "Tas įdomusis grybų pasaulis"

  15:00 Paskaita "Kokia aplinka yra draugiška paukščiams mieste?"

  15:15 Gamtos fotografijų klubo "Žalias skėtis" fotografijų parodos atidarymas.

  Temos:
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (96)

  Dar šia tema

  Kultūriniai renginiai Vilniuje gegužę
  Tegai:
  kultūriniai renginiai, Tarptautinės biologinės įvairovės dienos šventė, Vilniaus universiteto Botanikos sodas, Lietuva, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos