03:16 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Pirmą kartą žmonijos istorijoje minint Bitės dieną, Bitininkystės muziejuje vyksta šventiniai renginiai, kuriuose dalyvauja Lietuvos Prezidentūra, bitininkai, verslininkai, menininkai, mokslininkai, bičių ir medaus mylėtojai

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Pirmą kartą visame pasaulyje minint Bitės dieną, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Stripeikiuose (Ignalinos rajone) esančiam Bitininkystės muziejui padovanojo bičių avilį, puoštą vaikų piešiniais, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

  Avilį, iki šiol stovėjusį šalies vadovės sode Turniškėse, pirmieji galėjo išvysti į Bitės šventę susirinkę svečiai iš visos Lietuvos, o nuo šiol galės pamatyti ir visi vienintelio šalyje Bitininkystės muziejaus lankytojai.

  "Bitės dienos atsiradimas — geriausias įrodymas, kokia yra svarbi bitė gamtai ir visos planetos išlikimui. Lietuva nuo seniausių laikų rūpinosi bitininkyste, paminėdama ją ir valstybės statutuose. Tik Lietuva turi išskirtinę bičiulystės sąvoką ir yra įpratusi apie bites kalbėti kaip apie žmones", — sakoma šalies vadovės sveikinime šventės dalyviams.

  Pasak prezidentės, iš bitės yra ko pasimokyti visiems — ne tik darbštumo, bet ir pasiaukojimo bei supratimo, kad net patys mažiausi gali padaryti labai daug — pakelti už save didesnę naštą.

  Bitės dienos šventėje Stripeikiuose dalyvavo JAV ir Japonijos ambasados, žinomi šalies žmonės, veikė kūrybinės dirbtuvės, pavasarinio medaus ir sūrių mugė, buvo atidarytas vabzdžių viešbutis ir tapybos paroda, vyko paskaitos.

  Bitininkystės muziejuje jau yra ir prezidento Valdo Adamkaus iš Ukrainos vadovo gauti ir muziejui padovanoti aviliai. Šiuose dviejuose aviliuose jau gyvena bitės. Bites ketinama laikyti ir prezidentės dovanotame avilyje.

  Jungtinių Tautų Organizacija gegužės 20 dieną paskelbė tarptautine Bitės diena.

  Dar šia tema

  Kelionės su lietuvišku skoniu: gastronominis turizmas
  Tegai:
  avilys, Bitės diena, Bitininkystės muziejus, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos