23:37 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Šių metų "ArtVilnius'18" akcentas "Focus–Baltic" tema: Lietuva, Latvija, Estija, kurios švenčia valstybingumo šimtmetį

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Šiandien parodų ir kongresų centre "Litexpo" prasideda tarptautinė meno mugė "ArtVilnius'18", praneša organizatoriai.

  9-oji meno mugė "ArtVilnius'18" vyks birželio 7-10 dienomis. Kaip praneša renginio organizatoriai, šių metų mugės akcentas "Focus-Baltic" tema: Lietuva, Latvija, Estija, kurios švenčia valstybingumo šimtmetį. Žiūrovams bus pristatyta išsami šiuolaikinio Baltijos šalių meno panorama.

  Iš viso mugės svečiai ir lankytojai susipažins su 55 šiuolaikinio meno galerijomis, menininkais iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Gruzijos, Italijos, Danijos ir Ispanijos.

  Ypatingojo "ArtVilnius" partnerio "Lewben Group" įsteigtas fondas "Lewben Art Foundation" penktus metus bendradarbiauja su mugės organizatoriais ir šiemet pristatys rinktinę savo darbų kolekciją.

  Projektų erdvėje lankytojai taip pat išvys Šiuolaikinio meno muziejaus "MOCAK" (Krokuva) ekspoziciją, konkurso "Baltic Young Artist Award" nugalėtojos Katrinos Čemme, Lietuvos nacionalinės premijos laureatų Gintaro Makarevičiaus, Svajonės ir Pauliaus Stanikų kūrinius.

  Kasmetinėje tarptautinėje didelio formato skulptūrų, instaliacijų ir performansų parodoje "Takas" bus pristatyti 28 menininkai iš 9 pasaulio šalių. "ArtVilnius'18" projektų zonoje savo solinius projektus eksponuos garsūs Lietuvos menininkai Svajonė ir Paulius Stanikai, Gintaras Makarevičius, Jurga Barilaitė.

  "ArtVilnius'18" programoje bus tęsiama geriausių galerijų bei menininkų rinkimo tradicija, geriausią jaunąjį menininką pinigine premija tradiciškai apdovanos mugės mecenatas advokatų kontoros "Cobalt". Žiūrovai taip pat turės galimybę išrinkti jiems labiausiai patikusius mugės dalyvius, publikos prizų laureatai bus apdovanoti "Volfas Engelman" premijomis.

  Visų amžių lankytojus kvies edukacinė programa ir kūrybinės dirbtuvės, paskaitos bei diskusijos.

  Dar šia tema

  Vietoj skulptūrų ant Žaliojo tilto stovės meninės instaliacijos
  Tegai:
  menas, ArtVilnius-2018, Vilnius

  Svarbiausios temos