21:49 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Netta Barzilai, archyvinė nuotrauka

  Žiniasklaida: "Eurovizijos" vadovybė nenori rengti konkurso Jeruzalėje

  © AFP 2019 / Francisco Leong
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Dainų konkursas "Eurovizija 2019" (32)
  6810

  Europos transliuotojų sąjungos teigimu, dainų konkursas turėtų būti rengiamas tokiame mieste, kuris nesukels politinių ar kitų ginčų

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Dainų konkurso "Eurovizija" vadovybė norėtų, kad 2019 metais konkursas būtų surengtas ne Jeruzalėje, o kitame Izraelio mieste, tokį pareiškimą išplatino žiniasklaidoje Izraelio konkurso rengėjai, praneša RIA Novosti.

  "Eurovizijos" organizavimas Izraelyje tapo įmanomas po Izraelio atstovės Nettos Barzilai pergalės dainų konkurse šių metų gegužę. Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu netrukus po Nettos pergalės parašė savo Twitter paskyroje: "Kitąmet — Jeruzalėje!".

  Europos transliuotojų sąjunga aiškiai leido suprasti Izraelio transliacijų korporacijos atstovams, kad ji norėtų, jog 2019 metais "Eurovizijos" dainų konkurso organizavimo vieta būtų bet kuris kitas Izraelio miestas, tačiau ne Jeruzalė. Europos transliuotojų sąjunga paaiškino, kad pirmenybę reikia suteikti tam miestui, kuris nesukels politinių ar kitų ginčų, rašoma Izraelio leidinyje "Izraelis Ha-Yom".

  Ketvirtadienį Izraelio kultūros ir sporto ministrė Miri Regev žurnalistams pasakė, kad jei konkursas nevyks Jeruzalėje, tada Izraelis turėtų atsisakyti jį rengti.

  Diskusijos apie "Eurovizijos" ateitį įgijo neramų atspalvį po to, kai Argentinos futbolo žaidėjai atsisakė atvažiuoti į Jeruzalę sudalyvauti draugiškose rungtynėse. Spaudos konferencijoje ministrė Regev pasakė, kad "tai įvyko dėl Palestinos teroristų grasinimų Lioneliui Mesiui ir kitiems futbolininkams".

  Padėtis su "Eurovizija-2019" darosi sudėtinga ir pačiame Izraelyje. Apie tai, kad nepageidautina rengti konkursą Jeruzalėje, pareiškė ultraortodoksų partijų lyderiai, kurie mano, kad dėl to bus pažeistas "šeštadienio šventumas".

  Izraelio valstybės sostinė: Tel Avivas ar Jeruzalė >>

  Iki šiol konkurso "Eurovizija" vieta ir data nenustatyti, o visas pasirengimo procesas yra pradiniame etape.

  Temos:
  Dainų konkursas "Eurovizija 2019" (32)
  Tegai:
  Eurovizija, Jeruzalė, Europa, Izraelis

  Svarbiausios temos