15:39 2019 Gegužės 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Aleksandro Puškino muziejaus, archyvinė nuotrauka

  Šalia Aleksandro Puškino muziejaus esančiuose kapuose rasta kripta

  © Photo: facebook / Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  12530

  Iki šiol buvo manoma, kad toje vietoje yra paprasti kapai, tačiau atrastas rūsys paneigia šią nuomonę

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Šv. Varvaros koplyčioje Vilniuje tvarkybos darbų metu buvo rasta kripta, praneša Kultūros paveldo deparatmentas.

  Darbų metu pakėlus betoninę plokštę, gulėjusią kaip tako dalis, atsivėrė plyšys po kapais. Pro atsivėrusią ertmę galima įžiūrėti laidojimo rūsį su joje esančiais karstais.

  Iki šiol buvo manoma, kad toje vietoje yra paprasti kapai, tačiau atrastas rūsys paneigia šią nuomonę ir gali suteikti naujos informacijos, susijusios su laidojimais.

  Kultūros paveldo departamento inspektoriai nuvyko į vietą ir atlikę fotofiksaciją su blykste nustatė, kad pro atsivėrusį plyšį matėsi laidojimo rūsys, kuriame sudėti du karstai.

  Vienas iš jų akivaizdžiai senesnis ir įgriuvęs, o kitas karstas vėlesnio laidojimo, nes būklė gera. Pats rūsys skliautuotas, galimai istoristinio laikotarpio geltonų plytų mūras. Taip pat matomas galimai betoninis grindinys. Rūsio aukštis apie 2,25 metrų, plotis apie 3 metrų, ilgis apie 3-4 metrų.

  Kultūros paveldo departamento specialistai spėja, jog rūsys gali jungtis su kitu laidojimo rūsiu, esančiu koplyčios pusėje. Kas gali būti palaidota kitame rūsyje, jei pasitvirtins spėjimai dėl dar vieno rūsio, dar neaišku.

  Šv. Varvaros koplyčia yra Markučių dvaro sodybos fragmentų komplekso dalis. Teritorijoje taip pat veikia Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus, įsikūręs dvaro viloje. 

  Šiuo metu informacija yra perduota Kultūros paveldo centrui ir laukiama vertingųjų savybių patikslinimo. Tikėtina, kad bus formuojama dar viena Markučių dvaro sodybos komplekso dalis "Puškinų šeimos senosios kapinės", į kurią pateks teritorijoje esantys kapai, antkapiniai paminklai ir atrastas laidojimo rūsys.

  Tegai:
  Aleksandro Puškino muziejus, Vilnius

  Svarbiausios temos