21:34 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Vilnius, archyvinė nuotrauka

  Kultūros naktis Vilniuje: TOP 10 renginių

  © Photo: facebook / Vilniaus miesto savivaldybė
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  227240

  Kultūros nakties metu Vilniuje vyks tikrai daug renginių, visų aplankyti nepavyks, todėl jūsų patogumui Sputnik Lietuva atrinko 10 tikrai dėmesio vertų įvykių

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Jau šį penktadienį, birželio 15 dieną, sostinėje vyksiančiame kultūros ir meno festivalyje "Kultūros naktis" kiekvienas ras sau įdomių pasirodymų ir renginių. Visi renginiai yra nemokami, o programą galima rasti www.kulturosnaktis.lt.

  "PANIRUS Į ELEKTRĄ"

  Vilniaus dailės akademijos grafinio dizaino katedros studentai paruošė netikėtas ir įdomias interaktyvias instaliacijas, kurios bus eksponuojamos Energetikos ir technikos muziejuje, kur galima rasti Vilniaus elektrinės likučius.

  Šiandien studentai kviečia prisiminti elektros ir šviesos svarbą ir pristato interaktyvias instaliacijas, kuriose susijungia įvairių materijų formos. Beklaidžiodami po muziejaus užkaborius panirsite į povandeninį pasaulį, stebėsite, kam mums reikalinga elektra, susidursite su savo baimėmis, galėsite paliesti šviesą ir išbandyti daugelį kitų projektų. Vienoje iš muziejaus erdvių vyks studentiškų trumpų filmų peržiūra.

  Renginys vyks nuo 19 iki 22:30 Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2). Daugiau informacijos galima rasti čia.

  Interaktyvių instaliacijų paroda Panirus į elektrą
  Interaktyvių instaliacijų paroda "Panirus į elektrą"

  EKSKURSIJA PO INDUSTRINĮ NAUJAMIESČIO KVARTALĄ

  Kultūros nakties metu lankytojų lauks net trys ekskursijos po "Open Gallery" erdves: dvi lietuvių kalba ir viena — anglų.  Kultūros nakties dalyviams gidai ne tik papasakos apie "Open Gallery" kūrinius, bet ir supažindins su jų kūrimo užkulisiais.

  Šiuo metu "Open Gallery" galerijoje galima pamatyti net 9 didžiulius piešinius ant sienų, kurių autoriai ne tik lietuviai, bet ir užsieniečiai: "Perk up" iš Austrijos, Krista Kurilionok-Feigelovitz iš Lietuvos, "DirtyElmo" iš Švedijos, Guillaume Herr-Zekanowski iš Prancūzijos, austras "Boicut", ir lietuviai Linas Kutavičius, Linas Kaziulionis, Robertas Armonas bei menininkų duetas Jurgis Tarabilda ir Aistis Kavaliauskas.

  Daugiau informacijos galima rasti čia.

  Naktinė gatvės meno ekskursija
  Naktinė gatvės meno ekskursija

  "MENŲ SPAUSTUVĖ"

  Kaip ir kasmet, "Menų spaustuvė" jungiasi prie Kultūros nakties programos ir kartu su rezidentais ir kitomis organizacijomis kviečia į renginius viduje ir lauke.

  Nuo 18:00 iki 24:00 "Menų spaustuvėje" vyks klounų pasirodymai, šokio spektakliai, šviesos instaliacijos, lietuviškų trumpametražių filmų rodymas.

  Papildomą informaciją bei renginių tvarkaraštį galima rasti čia.

  Kultūros Naktis Menų spaustuvėje
  Kultūros Naktis Menų spaustuvėje

  UŽUPIO MENO INKUBATORIUS

  Užupio meno inkubatorius kviečia į "Kultūros naktį" — kultūrinę nemigą, skirtą dailės, kino, muzikos, perfomanso meno mėgėjams bei visiems kitiems svečiams, naujai atrasiantiems "Galerą" ant Vilnelės kranto (Užupio g. 2A).

  Programą pradės Užupio meno inkubatoriaus rezidento iš Gruzijos George Gagoshidze tapybos darbų parodos atidarymas. Dar vienu ryškiu blyksniu taps šiuolaikinio šokio choreografo ir atlikėjo Niels Claes (Belgija) perfomansas "Gimimo žymė" ("Birthmark").

  Ne mažiau intriguojantį pasirodymą pavadinimu "Nowhere" surengs tarpdisciplininės menininkės, choreografės ir atlikėjos Sakurako suburta butō šokio-teatro trupė "Okarukas". Kino estetai grožėsis prie Vincento Van Gogho gyvenimo prisiliesti leisiančia "Vincento meile" — pirmu pasaulyje tapytu pilnametražiu animaciniu filmu.

  Galiausiai pačius vėlyviausius lankytojus pasitiks audioinstaliacija bei gyvos muzikos programa, neleisianti "Galeros" kiemui užsnūsti iki pat ankstyvo ryto. Daugiau informacijos galima rasti čia.

  Užupio meno inkubatorius
  Užupio meno inkubatorius

  "BALKANAKTIS" HALĖS TURGUJE

  Jau dešimtmetį Vilniuje vykstantis "Balkanaktis" kviečia šėlti su balkanų muzika netradicinėje vietoje — Vilniaus Halės turguje.  Šventiniame siautulyje pagrindine ašimi taps iš Švedijos Dalarna miesto atvykstantis "Tibble Transsibiriska" kolektyvas, kuris 2016 metais buvo apdovanotas prestižiniu Švedijos muzikiniu apdovanojimu "Dalecarlia Music Awards" geriausios "folk" muzikos kategorijoje.

  Šis renginys — ne tik vieta, kur galėsite išgirsti gerą muziką, pagal ją pašokti, bet ir išgerti arbatos, atsipūsti kelionėje nuo objekto prie objekto. Koncertas vyks nuo 21:00 iki 02:00. Daugiau informacijos galima rasti čia.

  Balkanaktis HALĖS Turguje
  Balkanaktis HALĖS Turguje

  SKAMBANTYS VALDOVŲ RŪMAI

  Valdovų rūmuose, kaip ir kasmet, Jūsų laukia kultūriniai atradimai. Praleiskite naktį Valdovų rūmuose ir jų Didžiajame kieme, kupiname šviesų ir muzikos. Muziejuje galėsite aplankyti nuolatines ekspozicijas ir išvysti naujomis spalvomis pasipuošusius istorinius interjerus.

  Muziejaus Didžiajame kieme turėsite galimybę pamatyti tiek jaunųjų talentų, tiek patyrusių atlikėjų, kurie vakarą pripildys muzikos ir šokio. Galėsite pasiklausyti įvairių muzikos variacijų nuo klasikos iki meditacinių garsų ir pasigrožėti flamenko bei moderniu šokiu. Renginys vyks nuo 18:00 iki 24:00.

  KONCERTAS "3 CHORALINĖS EPOCHOS"

  Kultūros naktyje galima bus išgirsti sakralinės muzikos istorinės raidos — trijų solidžių muzikinių epochų kaitą. Koncerte skambės grigališkojo choralo, daugiabalsio polifoninio giedojimo ir vargonų improvizacijos ta pačia tema. Dalyvauja: VU grigališkojo giedojimo mokykla Schola Cantorum Vilnensis ir kamerinis choras "Aidija", — dirigentas R. Gražinis, vargonininkas dr. Vidas Pinkevicius.

  Koncertas vyks Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12) nuo 20:00 iki 21:00. Daugiau informacijos galima rasti čia.

  Koncertas 3 choralinės epochos
  Koncertas "3 choralinės epochos"

  KULTŪROS NAKTIS VILNIAUS ROTUŠĖJE

  Šiais metais Rotušė jungiasi prie Kultūros nakties programos ir kviečia vilniečius bei miesto svečius į daugiažanrį koncertą ant Rotušės laiptų. Jūsų laukia publikos numylėtieji akordeonistai "Subtilu Z", originalieji "NIKO", klasikos mėgėjų išsiilgtoji Vilniaus kamerinė opera ir menininkų, kūrėjų bei jiems prijaučiančiųjų dievinama grupė "Vandenynas". 

  Koncertas vyks nuo 20:00 iki 02:00. Daugiau informacijos galima rasti čia.

  "PRAEITIES KARALYSTĖ"

  Šeimų erdvė — tai mini Kultūros nakties festivalis, skirtas visai šeimai. Tradiciškai šeštus metus iš eilės šis festivalis įsikurs jaukiame Bernardinų sode.

  Šiais metais Šeimų erdvė virs "Praeities karalyste". O šios karalystės lankytojus kviesime tapti istorijos valdovais, atrasti save bei pažinti pasaulį. Įvairios kultūros bei meno edukacinės programos kvies įsisukti į nuostabų istorijos pasaulį bei išgirsti įdomių faktų apie praeitį. Šeimų erdvė virs puikia vieta visai šeimai, nes kiekvienas apsilankęs čia sau ras įdomios veiklos.

  Renginys vyks nuo 18:00. Daugiau informacijos galima rasti čia.

  "BŪTYBIŲ UŽUPIS"

  "Būtybių Užupis" — tai užuominų žaidimas šeimai pagal Kotrynos Zylės lietuvių mitinių būtybių enciklopediją vaikams "DIDŽIOJI BŪTYBIŲ KNYGA". Tėvai su ikimokyklinukais ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikais kviečiami leistis į smagią kelionę po Vilniaus Užupį ir surasti ten pasislėpusias būtybes pagal žaidimo organizatorių pateiktą žemėlapį su užuominomis. Pirmosios 5 šeimos, įveikusios "Būtybių" maršrutą, gaus dovanų po knygą "DIDŽIOJI BŪTYBIŲ KNYGA". 

  Žaidimo pradžia — 20:00 prie Užupio Angelo skulptūros (geru oru) arba knygyne "Keistoteka", Paupio g. 2 (blogu oru).  Daugiau informacijos galima rasti čia.

  Užuominų žaidimas Būtybių Užupis
  Užuominų žaidimas "Būtybių Užupis"

  Kultūros naktis Vilniuje pradėta rengti nuo 2007 metų, siekiant sukurti naują kultūrinę tradiciją mieste. Trejus metus ši šventė buvo nacionalinės programos "Vilnius — Europos kultūros sostinė 2009" dalis. Kultūros nakties idėja — vieną naktį metuose užtvindyti miestų aikštes, skverus, parkus ir netikėčiausias erdves įvairias meno sritis pristatančiais projektais. Pakviesti žmones jaukiam, draugiškam ir demokratiškam naktinėjimui po duris atvėrusius miesto muziejus, galerijas, bažnyčias, koncertų sales, teatrus ir kūrybines dirbtuves.

  Tegai:
  Kultūros naktis, Vilnius

  Svarbiausios temos