09:32 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Folklorinis ansamblis, archyvinė nuotrauka

  Kauno Dainų slėnyje vyks šimtmečio Dainų šventė

  © Sputnik / Александр Липовец
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  91 0 0

  Dainų šventės metu skambės gražiausi visų laikų kūriniai, kuriuos atliks suaugusiųjų, studentų, moterų, vyrų, merginų, berniukų, jaunuolių bei moksleivių chorai

  VILNIUS, birželio 27- Sputnik. Šį šeštadienį Dainų slėnyje vyks valstybės atkūrimo šimtmečiui dedikuota istorinė Dainų šventė, praneša Kauno miesto savivaldybė.

  Skaičiuojama, jog į Ąžuolyną šventė sukvies daugiau nei 1500 dainininkų ir šokėjų. Grandiozinis renginys kartu taps ir atsisveikinimu su senuoju Dainų slėniu — planuojama, jog dar šįmet čia užvirs rekonstrukcijos darbai.

  19 valandą prasidėsiančios Dainų šventės metu skambės gražiausi visų laikų kūriniai, kuriuos atliks suaugusiųjų, studentų, moterų, vyrų, merginų, berniukų, jaunuolių bei moksleivių chorai.

  Programoje dalyvaus Kauno miesto ir Kauno rajono studentų ir senjorų liaudiškų šokių grupės,  pučiamųjų instrumentų orkestras "Ąžuolynas", jungtinis liaudies instrumentų orkestras, solistai Linas Adomaitis, Rasa Serra, Marius Polikaitis (Čikaga), Gabrielė Bielskytė ir multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.

  Šventės metu bus galima išgirsti daugiau nei 30 kūrinių ― lietuvių klasikos ir visiškai naujų. Išskirtinai Kauno Dainų dieną puoš lietuvių liaudies šokiai — aikštės kompozicijos, kurios jau repetuojamos Dainų slėnyje nuo birželio 11 dienos.

  Lietuviškų dainų skambesio sužavėti pirmą kartą į  Kauno Dainų šventę atvyksta Kanados Toronto vaikų choras "Gintarėlis", Čikagos "Dainava", Los Andželo "Los Angelai",  bendrystės ir meilės dainai vedini chorai iš Vilniaus, Šiaulių, Pasvalio, Marijampolės, Elektrėnų. Vyrų choras tik vienas ― "Perkūnas", bet berniukų chorų net  trys — "Varpelis", "Dagilėlis, "Ąžuoliukas", su viltimi, kad iš jų išaugs nauji vyrų chorai.

  Šventės staigmena — daina "Kvietimas prie Joninių laužo", atliekama latvių, estų ir lietuvių kalbomis, kuriai diriguos Kūlli Joosing. O tradicinė tik Kaunui būdinga, žinoma, finalinė daina "Ąžuolais vainikuota".

  Dainų slėnis pasikeis

  "Šimtmečio Dainų šventė paskutinį kartą vyks senajame Dainų slėnyje. Po dviejų metu minias žmonių sutraukiantis renginys bus surengtas jau atnaujintame Dainų slėnyje", — teigė Kauno vicemeras Simonas Kairys.

  Kauno miesto savivaldybė jau turi parengtą rekonstrukcijos projektą, kuris šiuo metu derinamas su reikiamomis institucijomis. Užbaigus šį etapą, savivaldybė skelbs statybos darbų konkursą.

  Rekonstrukcijos metu slėnyje planuojama įrengti mobilią sceną, atnaujinti tribūnas ir centrinę aikštės erdvę ir laiptus. Išskirtinėje erdvėje taip pat bus įrengtos lengvos laikinos konstrukcijos, skirtos apsaugoti žiūrovus nuo kritulių ir tiesioginių saulės spindulių. Patekimas į teritoriją bus pritaikytas neįgaliesiems ir dviratininkams.

  Kauno dainų šventė yra nemokamas renginys, į kurį kviečiami ir laukiami visi. Šventė bus tiesiogiai transliuojama per LRT.

  Dar šia tema

  Kiek kainuos šimtmečio "Dainų šventės" bilietai: yra ir nemokamų renginių
  Tegai:
  šimtmečio dainų šventė, Kaunas, Lietuva

  Svarbiausios temos