22:02 2019 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Baltijos šalių vėliavos Gedimino pilies bokšte, archyvinė nuotrauka.

  Steigiamas bendras Baltijos valstybių kultūros fondas

  © Photo: mk.gov.lv / Valsts kanceleja
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  49 0 0

  Steigiamas Baltijos valstybių kultūros fondas finansuos Lietuvos, Estijos ir Latvijos kultūrinio bendradarbiavimo programas bei organizuojamus bendrus tarptautinius kultūrinius renginius

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Liepos 8 dieną Lietuvos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson lankėsi Rygoje. Vizito darbotvarkėje — trišalių susitarimų pasirašymas ir apsilankymas Latvijos valstybės 100-mečiui skirtoje Dainų šventėje, rašoma Kultūros ministerijos pranešime žiniasklaidai.

  Latvijos nacionaliniame dailės muziejuje vykusioje ceremonijoje Lietuvos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, Latvijos kultūros ministrė Dace Melbārde ir Estijos kultūros ministras Indrekas Saaras pasirašė du trišalio bendradarbiavimo dokumentus — susitarimą dėl Baltijos valstybių kultūros fondo steigimo ir susitarimą dėl Dainų ir šokių švenčių tradicijos apsaugos ir plėtotės.

  Steigiamas Baltijos valstybių kultūros fondas finansuos Lietuvos, Estijos ir Latvijos kultūrinio bendradarbiavimo programas bei organizuojamus bendrus tarptautinius kultūrinius renginius. Fondas rems profesionalius projektus architektūros, vizualiųjų menų, dizaino, literatūros, muzikos, scenos menų, bibliotekų, muziejų ir archyvų srityse.

  Numatoma, kad kiekviena šalis kasmet fondui skirs po 100 tūkst. eurų. Lėšos pirmiausia bus skiriamos naujoms kultūros iniciatyvoms, skatinančioms Baltijos šalių kultūros tarptautiškumą — už Baltijos valstybių ribų rengiamiems Baltijos regiono kultūros pristatymams, taip pat ir tarptautinėms iniciatyvoms Baltijos šalyse.

  Baltijos kultūros fondą paeiliui trejų metų laikotarpiui valdys Estijos kultūros rėmimo fondas (Eesti Kultuurikapital), Latvijos valstybinis kultūros rėmimo fondas (Valsts kultūrkapitāla fonds) ir Lietuvos kultūros taryba.

  Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimas dėl Dainų ir šokių švenčių tradicijos apsaugos ir plėtotės padės tobulinti pasirengimo Dainų šventėms procesą, saugoti šių švenčių tradicijas.

  Dar šia tema

  Trijų Baltijos valstybių sostinių merai pageidavo bendrauti rusiškai
  Tegai:
  trišalis susitarimas, Baltijos šalys
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos