09:49 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Prancūzija – labai svarbi Lietuvos kultūrai, o mūsų menininkai ir kūrėjai yra įdomūs Prancūzijai

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, ketvirtadienį susitikusi su netrukus pareigas pradėsiančia eiti naująja Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Auste Zdančiūte, palinkėjo jai atrasti kuo daugiau naujų jungčių visose Lietuvos ir Prancūzijos kultūrinio bendradarbiavimo srityse, praneša Kultūros ministerija.

  "Prancūzija – labai svarbi Lietuvos kultūrai, o mūsų menininkai ir kūrėjai yra įdomūs Prancūzijai", —  sakė kultūros ministrė. 

  Ministrė tikisi, kad naujosios kultūros atašė patirtis ir energija padės tęsti ilgalaikius ryšius ir atrasti naujų bendradarbiavimo galimybių tarp menininkų iš Lietuvos ir Prancūzijos, tarp meno vadybos profesionalų ir abiejų šalių meno, kultūros centrų ir institucijų. 

  Pasak jos, tai yra svarbu vizualiųjų, scenos ir tarpdisciplininiams menams, muzikai, kinui, literatūrai ir visoms kitoms kultūros bei meno sritims.

  Susitikime kalbėta, kad palankias perspektyvas abiejų šalių bendradarbiavimui kultūros srityje atveria ir šių metų pradžioje atnaujintas Lietuvos ir Prancūzijos strateginės partnerystės veiksmų planas.

  Jame numatyta plėtoti kultūros srities profesionalų bendradarbiavimo projektus, aukštųjų meno mokyklų dėstytojų, kūrėjų ir meno kūrinių mainus, taip paskatinti mobilumą, įskaitant pristatymus festivaliuose bei mugėse. Svarbūs strateginiai instrumentai bendradarbiavimui skatinti taip pat yra Lietuvos kultūros instituto kuruojamos ekspertų vizitų ir vertimų skatinimo programos bei Lietuvoje taikoma pelno mokesčio lengvata filmų gamybai.

  Zdančiūtė yra įgijusi kultūros vadybos ir kultūros politikos magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje, Vilniaus universitete baigusi komunikacijos ir informacijos bakalauro studijas, taip pat įgijusi leidybos profesinio bakalauro laipsnį Paryžiaus Rene Descartes'o universitete. Ji daugelį metų dirbo su kino projektais, paskutiniu metu buvo VšĮ "Meno avilys" projektų vadovė ir koordinatorė, taip pat Žmogaus teisių kino festivalio "Nepatogus kinas" programos sudarytoja ir koordinatorė.

  Austė Zdančiūtė Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje pareigas pradės eiti nuo rugpjūčio 27 dienos.

  Dar šia tema

  Lietuvos aktorius Adomaitis apdovanotas premija "Baltijos žvaigždė"
  Sankt Peterburge veikia paroda "Mstislavo Dobužinskio Lietuva"
  Operos ir baleto teatras bei Dramos teatras gavo daugiausiai pinigų kūrybai
  Dalai Lama Vilniuje mokė laimės meno
  Vilniuje prasideda meno mugė "ArtVilnius'18"
  Tegai:
  menas, Prancūzija, kultūra, Lietuva

  Svarbiausios temos