20:17 2019 Gegužės 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1171
 • RUB71.7625
  Sostinės dienos

  Kuo vilniečius nustebins "Sostinės dienos"

  © Photo: vilnius
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  68 0 0

  Tris dienas Vilniuje vyks nemokami muzikiniai pasirodymai, meno, kultūros renginiai bei daugybė pramogų šeimoms

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Rugpjūčio 31 – rugsėjo 2 dienomis "Sostinės dienos" kaip ir kasmet į miesto centrą pritrauks ne tik gausybę vilniečių, bet ir į šventę specialiai atvykusių svečių.

  Jau 25-ąjį kartą organizuojamos "Sostinės dienos" šiemet žada daug staigmenų – tris dienas, kupinas nemokamų muzikinių pasirodymų, kultūros, meno, netikėtų vizualinių projekcijų, skanaus maisto ir visą eilę pramogų šeimoms.

  Lukiškių aikštėje — 100 šachmatų lentų

  Lukiškių aikštė "Sostinės dienų" metu virs "Žaidimų ir atrakcijų parku" – čia vaikų ir šeimų lauks ne tik gausybė pramogų ir žaidimų, bet ir renginys "Šimtmečio šachmatai".

  Rugsėjo 1 dieną vyksiančiame "Šimtmečio simultane" net šimtas šachmatų aistruolių prie šimto šachmatų lentų galės mesti iššūkį vienai garsiausių Lietuvos šachmatininkių, didmeistrei Viktorijai Čmilytei-Nielsen. Norintys dalyvauti "Šimtmečio simultane", kviečiami registruotis e. paštu info@sveikasmiestas.lt iki rugpjūčio 31 dienos 13:00.

  Rugsėjo 2-ąją, sekmadienį, nuo 12:00 Lukiškių aikštėje bus organizuojamas "Žaibo" simultanas su didmeistriu Peter Heine Nielsen. Nuo 13:00 – "Žaibo" turnyras dimeistriui Aloyzui Kveiniui atminti (parodomasis šachmatų turnyras).

  Taip pat vyks specialaus šachmatų mokyklos projekto pristatymas visuomenei. Be to, rugsėjo 1-2 dienomis visi norintys išmokti žaisti šachmatais laukiami Lukiškių aikštės gigantiškų šachmatų zonoje GIGANTCHESS.

  "Mes stiprūs, Lietuva!“

  Valdovų rūmai visus šventės svečius kviečia į 3D audiovizualinę projekciją "Mes stiprūs, Lietuva!". Per 15 projekcijos seanso minučių bus galima "išgyventi" visą Lietuvos istoriją. 

  Projekciją Didžiajame Valdovų rūmų kieme bus galima pamatyti rugsėjo 1 dieną, suplanuoti keturi seansai – 23:00, 23:30, 00:00 ir 00:30.

  Renginys "Tau, Vilniau!"

  Rugsėjo 2 dieną, sekmadienį, Katedros aikštėje vyks renginys "Tau, Vilniau!", prisidedantis prie neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių suartėjimo.

  Renginys prasidės iškilminga dalyvių eisena nuo Rotušės aikštės, o Katedros aikštėje koncertuos įvairūs meno saviveiklos kolektyvai, studijos "HEY!" jaunimas, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras "Trimitas", choras ARTyn, dainininkai Vaidas Baumila, Ramūnas ir Aušra Difartai, Jurgis Brūzga bei kiti atlikėjai. Į šį susibūrimą suvažiuos apie 2 tūkst. dalyvių iš visos Lietuvos.

  Дни столицы
  "Sostinės dienos"

  "Sostinės dienų 2018" metu Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai bus kviečiami į istorinį Šv. Petro ir Povilo bažnyčios vienuolyno kiemą (M. K. Paco g. 4), kuriame įsikūręs "Dialogas tamsoje" centras.

  Projekto "Dialogas tamsoje™" programos vyks aklinoje tamsoje, o programų vadovais dirbs išskirtinai tik aklieji arba silpnaregiai instruktoriai ir atlikėjai, kurie į pasaulį žiūri ne akimis, o širdimi. Programos vyks rugsėjo 1 dieną 19:00, 20:30 ir 22:00.

  Dar šia tema

  Per nacionalinį miškasodį pasodinta beveik 300 tūkstančių medelių
  Prezidentė paragino visus lietuvius pasaulyje sugiedoti "Tautišką giesmę"
  Duotas startas "Bekelės vilkų" žygiui aplink Lietuvą

  Svarbiausios temos