04:32 2019 Kovo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1291
 • RUB72.5964
  Vaiva Mainelytė, archyvinė nuotrauka

  Šalies vadovė pasveikino aktorę Vaivą Mainelytę jubiliejaus proga

  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  43 0 0

  Anot Vaivos Mainelytės, aktorius privalo nemeluoti, turėti širdį ir savo pasaulėjautą – tai suteikia teisę išeiti ant scenos ir perteikti personažo mintis

  VILNIUS, rugsėjo 05 — Sputnik. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino teatro, kino ir televizijos aktorę Vaivą Mainelytę 70-ojo jubiliejaus proga, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Šalies vadovės teigimu, Vaiva Mainelytė – visos Lietuvos mylima aktorė, teatro ir kino legenda –  Mainelytės Jurgą iš "Velnio nuotakos", Mortą iš "Tado Blindos" ar Mildą iš filmo "Vasara baigiasi rudenį" prisimena ir vertina ne viena žiūrovų karta.

  Anot Prezidentės, teatro scenoje, kino ir televizijos ekrane aktorė sukūrė daugybę puikių, Lietuvai ir jos kultūrai ypač brangių vaidmenų. Jie atskleidė ir įamžino išskirtinį  Mainelytės talentą, meistriškumą, neblėstančią ištikimybę aktorystės menui.

  Sveikinime pabrėžiama, kad Vaivos Mainelytės darbai reikšmingai praturtinto mūsų kultūrą ir įrašė aktorę tarp ryškiausių lietuviškos kino klasikos vardų.

  Dėkodama už viso gyvenimo kūrybą ir sveikindama minint gražią jubiliejinę sukaktį šalies vadovė Vaivai Mainelytei palinkėjo kuo daugiau sveikatos ir stiprybės.

  Vaiva Mainelytė įvertinta garbingais valstybės apdovanojimais.

  LRT paklausta, kokiomis mintimis sutinka 70-metį, aktorė V. Mainelytė sako:

  "Gimtadienis turbūt visada yra didžiausia asmeniška metų šventė, nors kuo toliau, tuo mažiau akcentuoju metus, jau turiu suaugusių anūkų, turiu draugų, kurie neleidžia užmiršti ir visada padaro šventę."

  Prisimindama savo karjerą  Mainelytė sako, kad ant scenos pateko neatsitiktinai – nuo mažų dienų mėgo vaidinti ir inscenizuoti, nors ir nesuprato, kas yra teatras: "Inscenizuodavau perskaitytą pasaką ar paimdavau personažą, princesę, kažką vaidindavau, fantazuodavau. Taip užsižaidžiau, kad visas mano gyvenimas susijęs su teatru ir kinu."

  Pasak aktorės, svarstyti, kokią profesiją rinktis, nereikėjo – viskas buvo akivaizdu. Reikėjo pasiruošti lietuvių ir rusų kalbų  egzaminams. O štai stojamieji buvo sudėtingesni: "Man buvo neaišku, bet tėveliai nuvežė mane į svečius į Šiaulius pas aktorę Ireną Tamošiūnaitę. Ji mane konsultavo – ką reiškia etiudas, kaip reikia vaidinti mažytę sceną, ji mane išklausė ir patarė. Padrąsinta atvėriau sunkias konservatorijos duris."

  Anot Mainelytės, aktorius privalo nemeluoti, turėti širdį ir savo pasaulėjautą – tai suteikia teisę išeiti ant scenos ir perteikti personažo mintis. "Žiūrovas jaučia – nesuvaidinsi gerumo, jeigu tu esi piktas, pagiežos pilnas žmogus. Kodėl vienus aktorius myli, o kitų netoleruoja? Vadinasi yra kažkas tokio".

  Dar šia tema

  Tomkaus sąrašo tęsinys: KGB maitėdos ir Soroso paukšteliai
  Lietuvos tautininkai nesugebėjo suteršti Banionio ir Sondeckio garbės
  Aktorius Sergejus Puskepalis: vaikystę praleidau Lietuvoje
  Aktorius Nerijus Mankus: po Sovietų Sąjungos žlugimo tikėjausi pasilikti Lietuvoje
  Tegai:
  sveikinimas, aktorė, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos