11:27 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  95

  Vilniaus gyventojai ir svečiai kviečiami išbandyti dar vieną interaktyvią analogų pasaulyje neturinčio fontano funkciją

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Į judesius reaguojantis ir pasaulyje analogų neturintis interaktyvusis fontanas, kuriam galima diriguoti, nuo šiol turi ir labirinto efektą, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Labirinto efektas — interaktyvi funkcija, kuomet fontanas reaguoja į žmogaus, einančio per fontaną, kūno judesius ir išjungia vandens srovę ten, kur eina žmogus, tokiu būdu apsaugodamas jį nuo sušlapimo.

  Lukiškių aikštės fontano labirinto funkcija jau veikia šviesiuoju paros metu nuo 8:00 iki 21:00 kas dieną. O nuo 21:00 iki 24:00 fontanas laukia dirigentų. Rankų judesių fontanas klausosi tik nusileidus saulei, tad pradėjus trumpėti dienoms, palaipsniui keisis ir dirigavimo laikas.

  Lukiškių aikštės pagrindinis akcentas — fontanas — pradėjo džiuginti vilniečius ir miesto svečius nuo birželio.

  Interaktyvusis fontanas unikalus tuo, kad dirigavimo ar labirinto programas aktyvuoja pagal žmonių judesius ar judėjimo kryptį. Fontano plotą stebint specialioms kameroms, srovių formos ir aukščiai keičiasi pagal sukurtą veikimo scenarijų. Srovės apšviestos spalvas keičiančiu ekonomišku apšvietimu, kiekvienas šviestuvas veikia tiek atskirai, tiek sinchroniškai su kitais šviestuvais. Šokančiais ir šviečiančiais fontanais gali pasigirti tik tokie pasaulio mietai kaip Las Vegasas ar Dubajus, tačiau reaguojančio į atėjusio lankytojo judesius iki šiol neturėjo nė vienas miestas.

  Fontanas įrengtas labai moderniai — vandens rezervas laikomas specialioje talpykloje po žeme, todėl aikštėje nėra atviro vandens baseino — taip mažyliai ir jų tėveliai gali jaustis saugūs. Neužimančio erdvės fontano purkštukai ir šviestuvai įmontuoti aikštės grindinio dangoje. Išjungus fontaną aikštę per kelias minutes galima pritaikyti kitoms viešosioms reikmėms — iškilmėms, rikiuotėms ir pan.

  Dar šia tema

  Videofaktas: Zuokas pastatė Lukiškių aikštėje milžinišką Vytį
  Lukiškių aikštėje pradėjo veikti interaktyvus fontanas
  Tegai:
  interaktyvus fontanas, Lukiškių aikštė, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos