10:46 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)
  111

  Popiežiaus vizito išvakarėse Vilnių garsinantis paveikslas XXI-ojo amžiaus metodais paskleis po pasaulį žinią apie ypatingą Vilniaus lobį

  VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Popiežiaus Pranciškaus vizito proga Vilniuje technologijų pagalba žymusis Dievo Gailestingumo paveikslas įgaus dar nematytą virtualų pavidalą, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) "LinkMenų fabriko" mokslininkai ir studentai pasitelkė naujausias technologijas tam, kad tikintieji galėtų naujai pamatyti stebuklu laikomą paveikslą. Specialistai virtualioje realybėje atkūrė Dievo Gailestingumo šventovę ir suteikė galimybę joje pamatyti 3D technologijomis atkurtą Dievo Gailestingumo paveikslą.

  Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas ir apaštališkasis nuncijus Pedro Lopez Quintana tapo pirmaisiais, kurie svarbiojo vizito išvakarėse išvydo, kaip virtualioje erdvėje "atgyja"  milijonų pasaulio katalikų branginamas paveikslas, esantis Vilniuje.

  Technologiniai realybės iššūkiai

   Siekiant perkelti Dievo Gailestingumo šventovę į virtualią realybę panaudoti lazerinio skenavimo, fotogrametrijos ir 3D modeliavimo metodai. Mišrių technologijų taikymas leido maksimaliai priartinti skaitmeninį modelį prie tikrovės. Dar sudėtingesnė užduotis buvo tinkamai 3D aplinkoje perteikti pagal vienuolės šv. Faustinos regėjimus nutapytą Dievo Gailestingumo paveikslą.

  "Kiekvienas amžius turi savo vaizdavimo būdą. 1934-aisiais Vilniuje pagal vienuolės pasakojimą Jėzaus atvaizdas buvo nutapytas ant drobės. Mūsų laikai suteikia naujas technologines galimybes — virtualią realybę, 3D skenavimą ir modeliavimą. Nors skaitmeninės technologijos šiuo metu dar neleidžia pilnai pakeisti tikrovės, virtuali realybė yra pažangiausia technologija, skirta pojūčiams atkurti nuotoliniu būdu", — teigia VGTU "LinkMenų fabriko" kūrybinių projektų vadovė Eglė Girdzijauskaitė.

  Legendinis Vilniaus paveikslas 3D formatu nuo šiol atviras visiems pasaulio tikintiesiems specialioje svetainėje www.divinemercy3d.com. Nuo šiol milijonai tikinčiųjų galės technologijų pagalba ne tik pamatyti Dievo Gailestingumo paveikslą, bet ir virtualiai "pasivaikščioti" po šventovę Vilniuje, kurioje jis saugomas. Tikimasi, kad ši patirtis daugelį paskatins aplankyti Lietuvos sostinę ir savo akimis išvysti paveikslo originalą bei pajusti miesto, kuriame jis gimė, aurą.

  Vilnius — Gailestingumo miestas

  Sukurti virtualią Dievo Gailestingumo šventovės ir Dievo Gailestingumo paveikslo kopiją buvo nutarta neatsitiktinai. Tai — ypatingas Vilniaus sakralaus paveldo lobis. Dievo Gailestingumo paveikslas, nutapytas Eugenijaus Kazimirovskio Lietuvoje 1934 metais pagal šv. Faustinos regėjimus, šiandien yra vienas žinomiausių paveikslų visoje Katalikų bažnyčioje. Paveikslo kopijos kartu su žinia apie Dievo Gailestingumą greitai pasklido po pasaulį, o su juo susijęs Gailestingumo pamaldumas buvo išpopuliarintas popiežiaus šv. Jono Pauliaus II.

  Apie tai, kad paveikslas gimė Vilniuje ir yra čia gerbiamas, iki šiol pasaulyje žino nedaug kas. Sovietmečiu kūrinys buvo ilgą laiką slepiamas. Nuo 2005 metų paveikslas, dėl kurio piligrimai įveikia tūkstančius kilometrų, pakabintas Dievo Gailestingumo šventovėje, Dominikonų gatvėje, Vilniuje.

  Neeilinio įvykio — popiežiaus vizito — proga Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra "Go Vilnius" nutarė nutraukti nežinios šydą nuo paveikslo gimtinės ir paskelbti pasauliui, kad jo namai — Vilniuje. Inovatyvaus projekto įgyvendinimo  ėmėsi kūrybiškiausius miesto inžinierius vienijantis VGTU "LinkMenų fabrikas" ir 3D turinio kūrėjai "Drone Team". Projektą įgyvendinti padėjo Vilniaus piligrimų centras.

  Daugiau informacijos apie Vilniaus sakralinį paveldą galima rasti naujame leidinyje "Patirk savąją piligrimystės istoriją".

  Temos:
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)

  Dar šia tema

  Lietuva ruošiasi susitikimui su popiežiumi Pranciškumi
  Popiežiaus vizitas Kaune: transporto ir parkuotės klausimai
  Popiežiaus vizitui: prekyboje atsirado specialaus traukinio bilietai
  Popiežiaus vizito metu Vilniuje įvedami laikini eismo apribojimai
  Tegai:
  Dievo Gailestingumo paveikslas, virtuali realybė, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos