13:15 2018 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1470
 • RUB75.2418
  Pradinukai, archyvinė nuotrauka

  Valstybė pratina pradinukus prie kultūros: pradeda veikti Kultūros pasas

  © Sputnik / Александр Липовец
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  13 0 0

  Švietimo ir mokslo ministerija skiria po 5 eurus kiekvieno 1-4 klasių mokinio kultūriniam ugdymui

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Nuo šiandien pradinių klasių mokiniams jau prieinamas Kultūros pasas, rašoma Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) pranešime spaudai.

  Kultūros pasas — priemonė, leidžianti pradinukams nuo dabar iki šių metų gruodžio mėnesio dalyvauti Kultūros paso paslaugų rinkinyje siūlomuose renginiuose ir edukaciniuose užsiėmimuose, šioms reikmėms Švietimo ir mokslo ministerija skiria po 5 eurus kiekvienam 1-4 klasių mokiniui.

  Norėdama naudotis Kultūros pasu, mokykla turi prisijungti prie sistemos. Į kiekvienos mokyklos, vykdančios pradinio ugdymo programą, bendrąjį paštą, išsiųsti registracijos prie Kultūros paso paslaugų rezervavimo ir užsakymo sistemos duomenys ir kita reikalinga informacija.

  Mokyklai užsiregistravus sistemoje, mokytojas kartu su klase ar grupe išsirenka patraukliausią veiklą iš siūlomo Kultūros paso paslaugų rinkinio. Tai gali būti bet kuri Kultūros paso siūloma veikla: kultūros ar meno renginys, kultūrinės edukacijos užsiėmimas muziejuje ar bibliotekoje, apsilankymas teatre ar kita. 5 eurų sumą galima naudoti vienai paslaugai arba kelioms mažesnės vertės veikloms.

  Kultūros pasas – edukacija per kultūrą ir meną >>

  Kultūros pasu gali naudotis mokinių klasės arba grupės. Pavyzdžiui, pusė klasės gali pasirinkti eiti į kultūrinės edukacijos užsiėmimą muziejuje, o kita pusė — į spektaklį. Dalyvauti paslaugose būtų galima ir jungtinėms grupėms iš kelių klasių. Kiekviena mokykla savarankiškai nuspręs, kaip mokyklos viduje bus organizuojami pradinukai, kad būtų patogiausia naudotis Kultūros paso paslaugomis. Pradinių klasių mokiniai pavieniui ar su tėvais/globėjais naudotis Kultūros paso priemone negali.

  Šiuo metu Kultūros paso paslaugų rinkinį sudaro 246 veiklos, o sąrašas vis dar pildomas. Didžiausią pasirinkimą teikia muziejai ir etninio paveldo edukacinius užsiėmimus siūlančios įstaigos.

  Savivaldybės kviečiamos prisidėti prie projekto idėjos įgyvendinimo ir sukurti palankias sąlygas mokinių grupėms pasiekti kituose miestuose ar rajonuose organizuojamas Kultūros paso paslaugas, jei toks poreikis būtų. 

  Nuo 2019 metų pradžios Kultūros pasu naudosis visi Lietuvos mokiniai. Kiekvienam mokiniui kultūros ir meno veikloms bus skiriama 15 eurų per metus. Kultūros paso priemonei šiais metais skirta 600 tūkst. eurų iš ES struktūrinių fondų lėšų.

  Dar šia tema

  Trijose Lietuvos mokyklose įdiegiama virtuali mokymosi aplinka
  Tegai:
  pradinukai, kultūra

  Svarbiausios temos