20:48 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Lietuvos Vyriausybės rūmai

  Šimtojo gimtadienio proga Lietuvos Vyriausybė skelbia atvirų durų dieną

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis (53)
  17 0 0

  Lietuvos Vyriausybės kanceliarija kviečia visuomenę kartu švęsti gimtadienį, kuriame lauks pažintinės ekskursijos po Vyriausybės rūmus, gausybė užsiėmimų, edukacinė ir pramoginė programa tiek suaugusiems, tiek vaikams

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Pasitikdama reikšmingą šventę, Vyriausybė rengia atvirų durų dieną ir maloniai kviečia Vilniaus gyventojus ir sostinės svečius lapkričio 10 dieną, šeštadienį, atvykti į Vyriausybės rūmus (Gedimino prospektas 11, Vilnius), praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Šių metų lapkritį sukanka 100 metų, kai darbą pradėjo pirmoji Lietuvos Vyriausybė. Lietuvos Valstybės Tarybos Prezidiumas 1918 metų lapkričio 5 dieną, remdamasis ką tik priimta Laikinąja Lietuvos Konstitucija, pirmosios Vyriausybės vadovu paskyrė istoriką ir politinį veikėją Augustiną Voldemarą. Lapkričio 11 dieną Lietuvos Valstybės Tarybos Prezidiumas patvirtino Vyriausybės sudėtį. Nuo tada prasidėjo Vyriausybės darbas.

  Būtina registracija į renginį čia.

  Vyriausybės atvirų durų dienos renginių programą

  10:00–14:30 Vyriausybės priimamajame (atskiras įėjimas Vyriausybės pastato dešinėje) lankytojai sužinos apie Vyriausybės kanceliarijos veiklą ir kuo ji skiriasi nuo ministerijų, išgirs patarimus, kaip susitikti su ministru, tinkamai parašyti prašymą, pateikti peticiją, labiau įsitraukti į svarbių sprendimų priėmimą.

  10:30 ir 13:30 organizuojamos ekskursijos po Vyriausybės pastatą (pasakojimas apie pastato istoriją, architektūros ypatumus, salių ir erdvių apžiūra, inscenizacijos). 

  11:00–12:00 rengiami muitinės šunų pasirodymai. Trys kinologai su šunimis pristatys parodomąją programą, kaip aptinkami nelegalūs rūkalai, grynieji pinigai.

  11:30–13:00 Vyriausybės kanceliarijos vaikų kambaryje saugaus eismo specialistai lauks vaikų ir specialiose pamokėlėse mokys, kaip saugiai pereiti gatvę, saugotis automobilių, nešioti atšvaitus, ir kitas saugaus eismo priemones.

  12:00–14:00 šalia Vyriausybės pastato įsikurs Švietimo ir mokslo ministerijos mobilioji mokslinė laboratorija ant ratų MoMoLab, joje vaikai galės išbandyti tyrėjo darbą – moderniausiais prietaisais atlikti įvairius mokslinius eksperimentus.

  12:00–14:00 vyks ministerijų mugė. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija leis kiekvienam pamatuoti savo mobiliojo telefono spinduliuojamą elektromagnetinį lauką. Švietimo ir mokslo ministerija kvies vaikus susipažinti su nenuoramomis broliukais robotukais Dashu ir Dotu bei mokytis juos valdyti. Klaipėdos valstybinis jūrų uostas siūlys su virtualiais akiniais "pakeliauti" po uostą. Neįgaliųjų reikalų departamentas kvies išbandyti, kaip apčiuopomis daiktus atpažįsta neregiai. Lauks daugybė susitikimų, užsiėmimų ir smagių įspūdžių.

  Lietuvoje buvo švenčiamas vėliavos šimtmetis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  12:15–12:30 vyks režisieriaus, dokumentinių (istorinių) filmų kūrėjo, žurnalisto Rimo Bružo trumpametražio filmo apie pirmąją Vyriausybę peržiūra Didžiojoje salėje. Žiūrovai sužinos, kaip kūrėsi Vyriausybė, kokius aktualius klausimus sprendė pirmasis Ministrų kabinetas, kokiomis sudėtingomis istorinėmis aplinkybėmis tuomet gyvavo Lietuva.

  12:45–13:30 Krašto apsaugos ministerijos ekspertai kviečia į itin aktualią diskusiją apie kibernetinį saugumą. Diskusijos dalyviai sužinos, kokios grėsmės slypi virtualioje erdvėje ir kaip jų išvengti.

  13:40–14:45 Didžiojoje salėje vyks šventinis koncertas, kuriame gros Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos "Guboja" "Spalvų orkestras" ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų orkestro džiazo grupė.

  15:00–17:00 visi norintieji kviečiami Vyriausybės posėdžių salėje susikauti išmintimi: istoriniuose Vyriausybės rūmuose vyks šiuolaikiškas protų mūšis. Tereikia suburti komandą ir dalyvauti.

  Temos:
  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis (53)

  Dar šia tema

  Lietuvos Respublika: prieš šimtą metų ir dabar
  Šimtmečio maršruto filmukas supažindina su Lietuvos pajūrio nepriklausomybės istorija
  Žiūrovai apie filmą "100 metų kartu": labiau mylim Lietuvą, pasižiūrėję šį filmą
  Tegai:
  nemokami renginiai, Vyriausybės rūmai, Lietuva

  Svarbiausios temos