15:37 2019 Balandžio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1123
 • RUB72.2100
  Siesikų dvaras, archyvinė nuotrauka

  Ruošiamasi atgaivinti Siesikų dvarą

  CC BY-SA 3.0 / wikipedia / Qwarc / Siesikų pilis
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  Ukmergės rajono savivaldybės taryba sutiko perimti Siesikų dvaro sodybą savo nuosavybėn savarankiškai savivaldybės funkcijai, susijusiai su kultūros puoselėjimu, vykdyti

  VILNIUS, lapkričio 1 - Sputnik. Siesikų dvaro sodyba perduodama Ukmergės rajono savivaldybei, kad būtų restauruota ir pritaikyta turizmo, kultūros, meno ir laisvalaikio reikmėms.

  Tokį sprendimą priėmė Vyriausybė, atsižvelgdama į Kultūros ministerijos siūlymą.

  Siesikų dvaro sodyba yra valstybės saugomas istorijos ir kultūros paminklas, kurį patikėjimo teise valdo valstybės įmonė "Lietuvos paminklai". Ukmergės rajono savivaldybės taryba sutiko perimti Siesikų dvaro sodybą savo nuosavybėn savarankiškai savivaldybės funkcijai, susijusiai su kultūros puoselėjimu, vykdyti.

  Restauruoti Siesikų dvaro sodybos pastatai integruosis į Ukmergės rajono savivaldybėje esantį "Dvarų žiedą" (Antano Smetonos dvaras, Taujėnų dvaras, Šventupės dvaras, Siesikų dvaras).

  Siesikų pilis – XVI amžiaus rezidencinė pilis Ukmergės rajone, netoli Siesikų, ant Siesikų ežero kranto, Daumantų-Siesickių dvaras. Siesikų dvaro sodybą sudaro rūmai, du gyvenamieji ir ūkinis pastatai, svirno liekanos. Siesikų dvaro rūmai, dar vadinami pilimi, yra laikomi viena seniausių išlikusių Lietuvoje renesanso stiliaus rezidencijų.

  Dar šia tema

  Išrinktos trys ateinančių metų Lietuvos kultūros sostinės

  Svarbiausios temos