14:46 2019 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Lietuvos režisierius Eimuntas Nekrošius

  Lietuvoje paskelbta režisieriaus Eimunto Nekrošiaus laidojimo vieta

  © Sputnik / Антон Денисов
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  239 0 0

  Atsisveikinimas su maestro vyks jo paties teatre, Vilniuje. Po to mirusiojo kūnas bus nuvežtas palaidoti į jo gimtąjį miestą

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Lietuvos režisierius Eimuntas Nekrošius bus palaidotas savo gimtajame Šiluvos mieste, pranešė RIA Novosti kompozitorius ir režisieriaus draugas Faustas Latėnas.

  Tarybų ir Lietuvos režisierius Eimuntas Nekrošius mirė lapkričio 20 dieną Vilniuje, Santaros klinikose, būdamas 65 metų amžiaus.

  Режиссер Эймунтас Някрошюс
  © Sputnik / Антон Денисов
  Lietuvos režisierius Eimuntas Nekrošius

  Latėnas pranešė, kad atsisveikinimas su Nekrošiumi vyks trečiadienį Vilniuje, teatre, kuriam jis vadovavo. Kitą dieną, lapkričio 22, mirusysis bus nugabentas į gimtąjį Šiluvos miestą, kur jis ir bus palaidotas.

  Rusijos kultūros ministras Vladimiras Medinskis pažymėjo, kad Nekrošius visada dirbo su visišku atsidavimu, įkvėpdavo aktorius savo energija, mokėjo sumaniai užmegzti dialogą su auditorija. Pasak Medinskio, režisieriaus mirtis tapo didžiule netektimi Lietuvai, ir šis liūdesys neaplenkia ir Rusijos.

  ​Nekrošius gimė 1952 metais Lietuvos TSR Raseinių rajone. Jis baigė Rusijos teatro meno akademiją Maskvoje. Baigęs studijas, dirbo Kauno dramos teatre. Po to Nekrošius grįžo į Vilniaus jaunimo teatrą, kuriame dirbo iki 1992 metų.

  Lietuvos režisierius įsteigė savo teatrą "Meno Fortas". Spalio mėnesį Nekrošius pristatė savo naują spektaklį "Cinkas (Zn)" XXVIII tarptautiniame teatro festivalyje "Baltijos namai" Sankt Peterburge.

  Režisieriaus nuopelnai Lietuvai įvertinti Nacionaline kultūros ir meno premija (1997), Gedimino ordino Komandoro kryžiumi (1998), ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Didžiuoju kryžiumi (2003) ir daugeliu kitų apdovanojimų ir premijų.

  Dar šia tema

  Nekrošius Sankt Peterburge pristatys savo spektaklį "Vėlinės"
  Mirė Lietuvos režisierius Eimuntas Nekrošius
  Tegai:
  Lietuva, Eimuntas Nekrošius

  Svarbiausios temos