18:32 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  Didysis dramos teatras. G.A. Tovstonogovo (BDT)

  Rusų klasika lietuviškai: jaunieji aktoriai atvyko į "TurgenevFEST"

  © Sputnik / Алексей Даничев
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Studentų iš Vilniaus teatras festivalyje pristatė romano "Tėvai ir vaikai" interpretaciją

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Vilniaus universiteto kinetinė teatro trupė dalyvavo tarptautiniame festivalyje "TurgenevFEST" Sankt Peterburge.

  "Sputnik" žurnalistė Aleksandra Konkina pasikalbėjo su jaunaisiais aktoriais iš Lietuvos.

  Lietuvos režisierius Eimuntas Nekrošius
  © Sputnik / Антон Денисов

  "Pirmiausia, atvažiavome į šį festivalį, kad parodytume savo kūrybą, kaip mes interpretuojame rusų kūrybą per judesį. Be to, tai buvo proga pamatyti ir kitų sukurtas to paties autoriaus interpretacijas", — sakė aktoriai.  

  Studentų teatrų tradicija yra gana sena, be to, tai vienas populiariausių hobių Lietuvoje. Tačiau, pasak jaunų žmonių, jie negauna paramos iš Lietuvos kultūros ministerijos.

  "Konkrečiai mus šiame festivalyje remia daugiausia būtent festivalio organizatoriai. Iš dalies prie šito viso proceso prisideda Vilniaus universitetas, kuriam mes atstovaujam. Bet konkrečiai Kultūros ministerija čia nedalyvauja", — pabrėžia trupės režisierius.

  Lietuviams patiko Sankt Peterburgas, ir jie turėjo pakankamai laiko aplankyti Ermitažą.

  Актер Вячеслав Ковалев в Вильнюсе
  © Photo : из личного архива Вячеслава Ковалева

  "Iš tikrųjų labai smagus miestas, aišku, labai daug veiksmo, daug žmonių, kamščiai ant šaligatvių, bet iš tikrųjų mums patinka čia, mes mėgaujamės šiuo laiku, būdami kartu ir būdami čia", — sakė studentai.

  Vilniaus universiteto kinetinė teatro trupė buvo įkurta 1999 metais. Savo spektakliuose trupė improvizuoja, naudoja natūralius elementus (ugnį, molį, smėlį) bei pavojingus įrankius, aštrius daiktus. Festivalyje "TurgenevFEST" aktoriai pristatė moters vaidmens šiuolaikiniame pasaulyje interpretaciją. Spektaklis buvo surežisuotas pagal Ivano Turgenevo romaną  "Tėvai ir vaikai".

  Tarptautinis festivalis "TurgenevFEST" vyko lapkričio 12-16 dienomis Sankt Peterburge kaip VII Sankt Peterburgo tarptautinio kultūros forumo dalis.

  © Sputnik . Иван Вебер
  Rusų klasika lietuviškai: jaunieji aktoriai atvyko į TurgenevFEST

  "TurgenevFEST" — unikalus didelio masto projektas, jungiantis meną ir švietimą. Jis tapo vienu svarbiausių 2018 metų įvykių — "Turgenevo metų Rusijoje". Festivalio idėja — sujungti Rusijos ir užsienio universitetų teatro trupes, siekiant propaguoti Rusijos kultūrą ir globalines vertybes, kurias ji atspindi, Turgenevo kūrybinio paveldo pagrindu.

  Tegai:
  Vilnius, teatras

  Svarbiausios temos