08:56 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Lenkijos kino teatre "Iliuzion" bus parodyti net 35 lietuviški kino filmai

  VILNIUS, lapkričio 23 – Sputnik. Varšuvoje lapkričio 23–29 dienomis bus pristatomas lietuviškas kinas, praneša Kultūros ministerija.

  Vieno svarbiausių 100-čiui skirtų kultūros renginių Lenkijoje metu bus parodyti net 35 lietuviški kino filmai: vaidybiniai, dokumentiniai ir animaciniai filmai vaikams bei suaugusiems.

  Lietuviško kino programa bus rodoma Lenkijos nacionalinės filmotekos – audiovizualinio instituto kino teatre "Iliuzion", ją papildys gausūs kino ir kino kūrėjų pristatymai, susitikimai bei diskusijos.

  Lietuviško kino savaitės atidaryme bus parodytas Mindaugo Survilos filmas "Sengirė", neseniai grįžęs iš 9-ojo Niujorko dokumentinių filmų festivalio "DOC NYC". Savaitės metu bus pristatyta lietuvių kino klasika: Vytauto Žalakevičiaus "Niekas nenorėjo mirti", Arūno Žebriūno "Gražuolė", naujieji vaidybiniai filmai – Andriaus Blaževičiaus "Šventasis", Šarūno Barto "Šerkšnas", tarptautinį pripažinimą ir publikos simpatijas pelnęs naujausias Arūno Matelio filmas "Nuostabieji lūzeriai" ir kiti kino filmai.

  "Džiaugiuosi, kad lietuviško kino savaitė tapo realybe ir papuošė mūsų šalių valstybingumo atkūrimo 100-mečio jubiliejaus kultūrinių mainų programą. Šis jubiliejus padėjo pajausti, kad vėl esame kaip šeima, vienijama ne tik istorinių, bet ir labai stiprių kultūrinių saitų", – teigia kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

  Pasak kultūros ministrės, lietuviško kino savaitė – tai ilgalaikio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Lenkijos kino kūrėjų, režisierių, scenaristų ir kino industrijos atstovų tęsinys.

  Dar šia tema

  Kultūros renginiai Vilniuje lapkritį
  Tegai:
  lietuvė, Varšuva

  Svarbiausios temos