22:36 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  343

  Daina "Bohemijos rapsodija" klausyta daugiau nei pusantro milijardo kartų

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Grupės "Queen" daina "Bohemijos rapsodija" ("Bohemian Rhapsody") paskelbta populiariausia 20-ojo amžiaus daina, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Universal Music Group". 

  Pasak JAV muzikos organizacijos vadovo, kompozicija klausyta daugiau nei pusantro milijardo kartų.

  "Bohemijos rapsodiją" 1975 metais sukūrė britų grupės "Queen" lyderis Fredis Merkuris (Freddie Mercury). Dainai būdinga neįprasta muzikinė forma ir keturi skirtingi stiliai: a-capella, baladė, opera, rokas, kurie sklandžiai pereina vienas į kitą ir baigiasi koda (muzikos kūrinio baigiamoji dalis).

  Daina tris kartus pateko į "Hot 100" sąrašą pagal "Billboard": 1975, 1992 ir 2018 metais.

  Dainos autorius

  Fredis Merkuris — britų muzikantas, geriausiai žinomas kaip britų roko grupės "Queen" dainų autorius, vokalistas ir pianistas. Kaip atlikėjas jis pasižymėjo stipriu vokalu ir spalvingais bei ryškiais pasirodymais scenoje.

  Fredis gimė ir augo Zanzibare, gyveno Mumbajuje, Indijoje. Vėliau jis kartu su tėvais persikėlė gyventi į Didžiąją Britaniją, kur pradėjo studijuoti muzikos akademijoje (Ealingo menų koledže), gavo dizainerio diplomą. 1972 metais jis jau koncertavo su grupe "Queen".

  Po įspūdingos karjeros 1991 metų lapkričio 24 dieną, vos 45 metų amžiaus Fredis mirė savo namuose, Londone, nuo klastingos ligos — AIDS.

  Net ir po mirties Merkuris dažnai minimas tarp geriausių muzikantų ir vokalistų. 2006 metais leidinys "Time Asia" išrinko Merkurį vienu įtakingiausių azijiečių per pastaruosius 60 metų. 

  2005 metais "Blender" ir "MTV2" išrinko Merkurį geriausiu visų laikų vyrų vokalistu. 2009 metais leidinio "Classic Rock" skaitytojai balsuodami išrinko Merkurį geriausiu visų laikų roko muzikantu. 2008 metais žurnalas "Rolling Stone" Merkuriui skyrė 18-tą vietą visų laikų geriausių dainininkų šimtuke.

  Dar šia tema

  "Metallica" subrendo: grupė išleidžia naują albumą
  Nuo lyrikos iki roko: muzikos šventė po atviru dangumi
  Nauja Eminemo daina per parą YouTube surinko rekordinį peržiūrų skaičių
  Tegai:
  daina

  Svarbiausios temos