19:39 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Lietuvos aktorius Arnas Fedaravičius filme Paskutinė karalystė

  "Netflix" serialo aktorius papasakojo, kaip stengėsi pabėgti iš Lietuvos

  © Photo: IMDb
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasinerk į kino pasaulį (78)
  129 0 0

  Fedaravičius nusprendė sukurti karjerą užsienyje, nes kultūra, kurioje jis užaugo, buvo vakarietiška

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Kompanijos "Netflix" serialo transliavimas per Lietuvos televiziją maloniai nustebino, pareiškė aktorius Arnas Fedaravičius, kuris jame įkūnijo vieną iš pagrindinių vaidmenų. Apie tai jis papasakojo interviu LRT.

  Neseniai JAV pramogų kompanija "Netflix", kuri kuria vienus iš sėkmingiasių filmų ir serialų, pristatė britų rašytojo Bernardo Kornvelo populiaraus romanų ciklo "Saksų kronikos" motyvais sukurto serialo "Paskutinė karalystė" trečiąjį sezoną. Lietuvos aktorius Arnas Fedaravičius, kuris trečiajame sezone atliko Sitriko vaidmenį, papasakojo apie tai, kaip jis gavo vaidmenį tokios sėkmingos kompanijos seriale.

  "2016 metų pradžioje, kai gyvenau Londone, padariau vadinamąjį self-tape, tai yra namuose nufilmuotą, aktorių atrankai skirtą įrašą, ir išsiunčiau savo agentams. Jau buvau visiškai pamiršęs apie tai, tris ar keturis mėnesius užsiiminėjau kitokiu darbu, vadinamuoju reklamavimu — dalinau lankstinukus ir bandžiau žmones įkalbėti užsirašyti į sporto klubą ar kažkokias labdaras", — papasakojo aktorius.

  Tačiau po kiek laiko jis gavo pranešimą iš savo agentų, kad režisierius norėtų su juo susitikti. Fedaravičius atvyko į susitikimą ir po savaitės gavo pranešimą, kad jis priimtas vaidinti. Aktorius iki šiol labai dėkingas likimui už šį įvykį.

  Pasak Fedaravičiaus, jis yra labai nustebintas tuo, kad prasidėjo serialo transliavimas Lietuvos Respublikoje.

  "Buvau maloniai nustebintas, kad LRT pradėjo rodyti šį serialą. Žinau, kad mama, patėvis ir broliai, gyvenantys Lietuvoje, žiūri kartais per "Netflix", bet nesitikėjau, kad pradės rodyti", — pasakė Fedaravičius.

  Jis taip pat pažymėjo, kad dar negirdėjo atsiliepimų iš lietuvių, tačiau tikisi, kad jie netrukus pasirodys socialiniuose tinkluose.

  Aktorius pasakė, kad anksčiau neturėjo patriotinių jausmų savo tėvynei, bet dabar jis pradėjo jausti meilę Lietuvai.

  View this post on Instagram

  It’s lonely at the top... of the stairs in Winchester, when your rank doesn’t allow you to be part of a witan. 😑

  A post shared by Arnas Fedaravicius (@arnasfederman) on

  "Manau, ilgą laiką vienokiu ar kitokiu būdu bėgau nuo Lietuvos. Nežinau, gal ambicijos buvo kitokios, siekiai kitokie... Nežinau. Tik šiais metais pradėjau labiau mylėti šalį, iš kurios esu kilęs. Didžioji dalis kultūros, su kuria augau, tiek filmai, tiek knygos, buvo gana vakarietiška, bet labiau pradedu patriotiškai mylėti savo šalį, suprasti, kad atstovauju jai vienu ar kitu formatu. Anksčiau to nejaučiau", — papasakojo Fedaravičius.

  Nepaisant to, kad aktorius yra Lietuvos pilietis, savo karjerą jis nusprendė sukurti užsienyje.

  "Anglų kalba kalbėjau nuo mažens — nuo didelių laiko tarpų praleistų žiūrint animacinių serialų ir filmų kanalą "Cartoon network". Todėl, kiek pamenu, nuo pat pirmų minčių apie kiną svajojau tai daryti ten (vaidinti filme užsienyje — Sputnik), iš kur ir atėjo mano matyti filmai, iš kurio atvyko mano mėgstamiausi filmai", — pasidalijo Fedaravičius.

  Aktorius sakė, kad tapti profesionalu ne savo gimtojoje šalyje yra daug sunkiau, tačiau rezultatai tokiu atveju tampa pačiam malonesni.

  Fedaravičius baigė Vilniaus universitetą. 2012 metais jis atliko vieną iš pagrindinių vaidmenų Italijos režisieriaus Gabriele Salvatores kriminalinėje dramoje "Sibirietiškas auklėjimas". Aktorius bandė surasti darbą per agentus Londone, tačiau paieška nebuvo sėkminga. Tuo metu "Sibirietiškas auklėjimas" buvo parodytas Maskvos tarptautiniame kino festivalyje, ir tada režisierius Denisas Rodiminas pakvietė Fedaravičių į filmą "Svečias". Taip Lietuvos aktorius liko gyventi ir dirbti Maskvoje. Jis stengiasi gilintis į rusų kultūrą, mano, kad rusų kalba yra labai poetiška, ir klausosi rusiško repo.

  Temos:
  Pasinerk į kino pasaulį (78)

  Dar šia tema

  Aktorius Algimantas Masiulis
  Stalonė paskelbė "Rembo V" filmavimo pradžią
  Paskelbti dešimt geriausių 2018 metų filmų
  Tegai:
  serialas, Lietuva

  Svarbiausios temos