17:05 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Užgavėnės Lietuvos liaudies buities muziejuje

  Rumšiškės tradiciškai kviečia į Žiemos palydų šventę

  © Photo: Lietuvos liaudies buities muziejus
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  140 0 0

  Linksmai ir triukšmingai atsisveikinti su žiema visi norintieji kviečiami į Užgavėnių sostinę — Lietuvos liaudies buities muziejų

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Lietuvos liaudies buities muziejus kovo 2 dieną, šeštadienį, kviečia kartu švęsti Užgavėnes, praneša muziejaus spaudos tarnyba.

  "Šventėje su folkloro ansamblių persirengėliais šoksime, dūksime ir pavasarį kviesime. Pilnus pilvus blynų prikimšime, o linksmoje viktorinoje "Šiupinyne" mįslę įminę, gardaus šiupinio paragausime", — teigiama pranešime.

  Taip pat šventės organizatoriai muziejaus lankytojus pakvies gaminti kaukes, varžytis liaudiškų žaidimų rungtyse, dalyvauti išradingiausių tradicinių kaukių konkurse. Bus galima stebėti Lašininio ir Kanapinio dvikovą, o visas praeitų metų negandas ir žiemos šalčius kartu su More ant laužo palikti.

  Масленица в Музее народного быта Литвы
  Žiemos palydų šventė Lietuvos liaudies buities muziejuje

  Be to, visi norintieji galės nusifotografuoti tarpukario fotoateljė, persikūnijimo kambaryje bent trumpam pavirsti Malpa, daktaru, jaunikiu, gerve — tradiciniais Užgavėnių personažais.

  Šventės metu vyks jau trečiasis lietuviškų ristynių turnyras.

  Šventiniai renginiai prasidės 12:00 (Lietuvos liaudies buities muziejus, Lekavičiaus gatvė 2, Rumšiškės).

  Bilietai suaugusiems kainuoja 5 eurus, moksleiviams, studentams, senjorams — 2,5 euro. Jau dabar galima įsigyti išankstinius bilietus. Renginio dieną bilietai brangs.

  Nemokamai į renginį įleidžiami ikimokyklinio amžiaus vaikai, vaikų globos namų auklėtiniai, asmenys, kuriems nustatytas 0-25% ir 30-55% darbingumo lygis, asmuo, lydintis vieną neįgalųjį lankytoją, kuriam nustatytas 0-25% darbingumo lygis, asmenys, kuriems sukako 80 metų ir vyresni.

  Nuolaidos ir lengvatos taikomos lankytojui pateikus jo priklausymą nurodytoms asmenų grupėms įrodantį pažymėjimą ar įstaigos vadovo sąrašą.

  Dar šia tema

  Vilniaus savivaldybė parodė, ką galima nuveikti sostinėje žiemą
  Rumšiškių muziejus kviečia į prancūzų atsitraukimo iš Maskvos inscenizaciją
  Dusetose įvyks tradicinės ristūnų lenktynės "Sartai 2019"
  Seimo skaitykla atvers duris visuomenei
  Kaip Vilnius švęs Lietuvos valstybės atkūrimo dieną
  Tegai:
  Lietuvos liaudies buities muziejus, Rumšiškės, Užgavėnės, Lietuva

  Svarbiausios temos