12:23 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1848
 • RUB87.6900
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Dainų konkursas "Eurovizija 2019" (28)
  130

  Nyderlandų atstovas Dankanas Lorensas (Duncan Laurence), kuris tapo nugalėtoju, buvo apkaltintas tarptautinio konkurso taisyklių pažeidimu

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Europos transliuotojų sąjunga (ETS) nepanaikins Nyderlandų atstovo Dankano Lorenso (Duncan Laurence) pergalės konkurse "Eurovizija-2019", praneša ETS.

  Dainininkas Duncanas Laurence'as iš Niderlandų
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Lorensas buvo apkaltintas tuo, kad daina "Arcade", su kuria jis pasirodė konkurse, dar 2017 metais jau buvo paskelbta socialiniuose tinkluose. Pagal "Eurovizijos" taisykles, konkurse pristatoma daina neturėtų būti komerciniu būdu išleista arba viešai atlikta ankstesniais metais.

  Šis faktas sukėlė didelį rezonansą ir galėjo tapti konkurso rezultatų peržiūros priežastimi.

  Nepaisant to, ETS nusprendė, kad publikacija YouTube kanale, kurią pamatė tik "keli šimtai žiūrovų", "nesuteikė jai pranašumo", todėl ji buvo įtraukta į konkursą ir rezultatai nebus anuliuoti, praneša "TASS" su nuoroda į ETS atstovą Davidą Gudmaną.

  Kaip pareiškė Lorenso prodiuseris Wouter Hardy, daina "Arcade" buvo kuriama dvejus metus. Per šį laiką buvo sukurta nemažai aranžuočių, "nuo įvairių tempų iki visiškai kitos tonacijos".

  Dainų konkurso "Eurovizija-2019" finalas įvyko gegužės 18 dieną Tel Avive. Jame dalyvavo 26 šalių atstovai. Pirmąją vietą užėmė Lorensas, surinkęs 492 taškus, antrąją vietą užėmė dainininkas Mahmudas iš Italijos (465 taškai). Trečiojoje vietoje atsidūrė Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas, pelnęs 369 taškus.

  Lietuvos atstovas Jurijus (Veklenko) nepateko į konkurso finalą. Jis pasirodė antrajame pusfinalyje su daina "Run with the Lions". Savo Facebook paskyroje muzikantas padėkojo visiems už paramą ir pabrėžė, kad padarė viską, ką galėjo.

  Konkursas "Eurovizija" jau trečią kartą vyko Izraelyje.

  Temos:
  Dainų konkursas "Eurovizija 2019" (28)
  Tegai:
  Eurovizija

  Svarbiausios temos