05:50 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Dainų konkursas "Eurovizija 2019" (28)
  73

  Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas gavo dar vieną tašką, tačiau nugalėtojų trejetui nauji taškai neturėjo įtakos

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Tarptautinio dainų konkurso "Eurovizija-2019" organizatoriai peržiūrėjo konkurso rezultatus, perskaičiavę dalyvių taškus, pranešimas apie tai paskelbtas oficialiame Europos transliuotojų sąjungos (ETS) tinklalapyje.

  Sprendimas buvo priimtas dėl klaidos vertinimo metu.

  "Dėl žmogaus klaidos buvo panaudotas netikslus vidutinis rezultatas. Iš pagarbos artistams ir ETS nariams, norėtume pakoreguoti galutinius rezultatus pagal taisykles", — rašoma pareiškime.

  Perskaičiavus rezultatus, Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas gavo dar vieną tašką, tačiau tai neturėjo įtakos bendram reitingui.

  Tuo tarpu kai kurios šalys pakeitė savo pozicijas bendrame reitinge. Taip Norvegija (331 taškas) ir Švedija (334), kurios užėmė penktąją ir šeštąją vietą, apsikeitė vietomis, Šiaurės Makedonija (305) aplenkė Azerbaidžaną (302), o Baltarusija (31) — Vokietiją (24).

  Niderlandų atstovas Eurovizijoje Duncanas Laurence'as
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Pirmųjų trijų vietų pasiskirstymas visai nepasikeitė: pirmojoje vietoje, kaip ir anksčiau, liko Nyderlandų atstovas Dankanas Lorensas (Duncan Laurence) su 498 taškais (vietoje 492), antrojoje — Mahmudas iš Italijos su 472 taškais (anksčiau — 465) ir Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas — su 370 taškais vietoje 369.

  Dainų konkurso "Eurovizija-2019" finalas įvyko gegužės 18 dieną Tel Avive. Jame dalyvavo 26 šalių atstovai.

  Konkursas šiais metais pasižymėjo keliais skandalais. Pirmąją vietą užėmęs Lorensas buvo apkaltintas taisyklių pažeidimu dėl to, kad jo daina "Arcade" buvo paskelbta socialiniuose tinkluose dar 2017 metais. Be to, rezonansą sukėlė Madonos pasirodymas su "gyvu garsu" ir vėliau jos paviešintas ištaisytas pasirodymo vaizdo įrašas. Dėl taisyklių pažeidimo buvo diskvalifikuota Baltarusijos žiuri, o Rusijos prodiuseris Viktoras Drobyšas pareiškė, kad ketina pateikti ieškinį ETS.

  Temos:
  Dainų konkursas "Eurovizija 2019" (28)

  Dar šia tema

  Paskelbtas Jurijaus Veklenko pasirodymo konkurse "Eurovizija-2019" vaizdo įrašas
  Madona ir islandai "Eurovizijos" finale parodė palestiniečių vėliavas
  Paskelbtas konkurso "Eurovizija-2019" nugalėtojas
  Baltijos šalių žiūrovai "Eurovizijoje-2019" skyrė Rusijai aukščiausią įvertinimą
  Tegai:
  Rusija

  Svarbiausios temos