06:38 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Jurijus Veklenko

  Dar vienas skandalas "Eurovizijoje": Lietuva per klaidą nepateko į finalą

  © REUTERS / RONEN ZVULUN
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Dainų konkursas "Eurovizija 2019" (36)
  10110

  Klaida, padaryta Italijos televizijos žiūrovų balsų skaičiavimo metu, Lietuvos atstovui kainavo patekimą į finalą

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Naujas skandalas užvirė aplink dainų konkursą "Eurovizija-2019" dėl galimos klaidos, padarytos pusfinalyje Italijos televizijos žiūrovų atiduotų balsų skaičiavimo metu.

  Niderlandų atstovas Eurovizijoje Duncanas Laurence'as
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  "Eurovizija-2019" pasibaigė naktį iš gegužės 18 į 19 dieną Nyderlandų atstovo Dankano Lorenso (Duncan Lawrence) pergale, tačiau skandalai aplink konkursą tęsiasi.

  Pirmąją vietą užėmęs Lorensas buvo apkaltintas taisyklių pažeidimu dėl to, kad jo daina "Arcade" buvo paskelbta socialiniuose tinkluose dar 2017 metais. Be to, rezonansą sukėlė Madonos pasirodymas su "gyvu garsu" ir vėliau jos paviešintas ištaisytas pasirodymo vaizdo įrašas. Taip pat kilo ginčų dėl Islandijos grupės "Hatari" Palestinos vėliavos demonstravimą. Dėl taisyklių pažeidimo buvo diskvalifikuota Baltarusijos žiuri, o Rusijos prodiuseris Viktoras Drobyšas pareiškė, kad ketina pateikti ieškinį ETS.

  Paskelbtas Jurijaus Veklenko pasirodymo konkurse "Eurovizija-2019" vaizdo įrašas >>

  Be to, konkurso organizatoriai dėl klaidos vertinimo metu nusprendė peržiūrėti konkurso rezultatus ir perskaičiavo dalyvių taškus. Galiausiai kai kurios šalys pakeitė savo pozicijas bendrame reitinge.

  Segejus Lazarevas
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Dar vienas skandalas aplink konkursą kilo šią savaitę. Lietuvos visuomeninis transliuotojas LRT kreipėsi į Europos transliuotojų sąjungą (ETS), kad gautų paaiškinimus, kaip vyko Italijos balsų skaičiavimas antrajame pusfinalyje, praneša LRT.

  Kreipimosi pretekstu tapo Italijos transliuotojo RAI atnaujintų žiūrovų balsavimo rezultatų paskelbimas. Paaiškėjo, kad Italijos televizijos žiūrovai davė Lietuvos atstovui Jurijui Veklenko vieną tašką — būtent jo trūko, kad patektų į finalą. Taigi, "Eurovizijos" finale turėjo atsidurti Lietuva, o Danija, kuri per klaidą gavo balą, liktų pusfinalyje.

  Lietuva mano, kad Lietuvos paraiškos į "Euroviziją" autorius ir atlikėjas gali reikalauti finansinės kompensacijos. Tačiau Veklenko nepyksta dėl susiklosčiusios situacijos.

  Europos transliuotojų sąjunga dar nepakomentavo situacijos.

  Temos:
  Dainų konkursas "Eurovizija 2019" (36)

  Dar šia tema

  Jurijus nepateko į "Eurovizijos" finalą
  Madona ir islandai "Eurovizijos" finale parodė palestiniečių vėliavas
  Tegai:
  Lietuva, Eurovizija-2019

  Svarbiausios temos