12:04 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)
  261

  Didžioji serialo dalis buvo nufilmuota Lietuvoje — Kaune, Vilniuje ir Ignalinos AE

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Pagrindinis televizijos serialo "Černobylis" filmavimas nevyko Ukrainoje, nes valstybė negrąžina gamintojui dalies lėšų, išleistų filmavimui, šiuo klausimu parengtas įstatymas yra Aukščiausiojoje Radoje nuo 2017 metų, pareiškė Valstybinio kinematografijos komiteto vadovas Filipas Iljenko.

  Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Serialas "Černobylis" JAV televizijos kanale "HBO" šiuo metu yra populiariausias televizijos laidų interneto vartotojų filmų vertinimo duomenų bazėje (IMDb). Filmas pasakoja apie 1986 metais įvykusią nelaimę Černobylio atominėje elektrinėje ir apie didvyriškas pastangas pašalinti jos pasekmes.

  "Apie serialą "Černobylis" ir Ukrainą. Pagrindinis šio serialo filmavimas (taip pat daugelio kitų serialų ir filmų) įvyko ne mūsų šalies teritorijoje dėl labai paprastos priežasties — mes iki šiol neturime taip vadinamų "cash rebates", kai valstybė grąžina gamintojui dalį visų patirtų filmavimo išlaidų, tai egzistuoja daugelyje Europos ir pasaulio šalių", — parašė Iljenko.

  Pasak jo, dar 2017 metais Ukrainos Aukščiausioji Rada priėmė įstatymą, kuris reguliuoja šį klausimą, tačiau jis neveikia, nes būtina pakeisti biudžeto kodeksą.

  "Tikiuosi, kad dabar deputatai supranta, kaip tai svarbu. Įstatymo projekto registracijos numeris yra 3240, jį jau parengė Biudžeto komitetas antrajam svarstymui, jį gali priimti dar šis Parlamento sušaukimas", — pažymėjo Valstybinio kinematografijos komiteto vadovas.

  Didžioji serialo dalis buvo nufilmuota Lietuvoje: vietoj Černobylio AE buvo filmuojama Ignalinos AE, Pripetės miestą pakeitė Vilniaus Fabijoniškių rajonas, o Maskvą — Kaunas. Kai kurie epizodai buvo nufilmuoti Kijeve.

  Katastrofa Černobylio atominėje elektrinėje įvyko 1986 metų balandžio 26 dieną. Bendras radiacinės taršos plotas Baltarusijoje siekė apie 46,5 tūkst. kvadratinių kilometrų (23 proc. viso ploto). Ukrainoje buvo užteršta 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų, 12 sričių. Be to, nuo radiacinės taršos nukentėjo 19 Rusijos regionų, kurių teritorija siekia beveik 60 tūkst. kvadratinių kilometrų.

  Temos:
  Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)

  Dar šia tema

  Britų scenaristė pasipiktinusi: seriale "Černobylis" nėra juodaodžių
  Tarp Černobylio avarijos likvidatorių rastas juodaodis kareivis
  Vilnius kaip sovietinio gyvenimo atspindys: kodėl Lietuva džiaugiasi "Černobyliu"
  "Černobylis": kaip susiklostė realių serialo herojų likimai

  Svarbiausios temos