00:01 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Maskvos nacionalinio ūkio pasiekimų parodai — vienai iš didžiausių parodų kompleksų, rugpjūčio 1 dieną sukako 80 metų. Gimtadienio proga prie pagrindinio komplekso įėjimo atidarytas VDNKh muziejus

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik, Lev Ryžkov. Būtent čia galite gauti atsakymą į klausimą, kuris rūpi daugeliui turistų: kuri iš šešiolikos paauksuotų merginų iš "Tautų draugystės" fontano simbolizuoja jo šalį? Kur čia Lietuva?

  Paskutinis mados žodis

  Lietuvos TSR paviljone slypi daug staigmenų. Neseniai rekonstrukcijos metu po plytų mūriniu restauratoriai rado bareljefus, kurie puošė Lietuvos paviljoną. Pats pastatas buvo pastatytas 1954 metais. Jame buvo pristatyti respublikos pasiekimai žirgų veisimo ir sveikatos srityse. Sienos buvo papuoštos išskirtinėmis nacionalinio stiliaus plokštėmis. 1963 metais paviljonas tapo "Chemija", o originalaus dekoro elementai buvo paprasčiausiai užklojami plytomis.

  Музей ВДНХ
  © Sputnik / Игорь Пантин
  VDNKh muziejus

  Lietuva pristatyta garsiausio VDNKh objekto — fontano "Tautų draugystė" — kompozicijoje. Objektas buvo atidarytas prieš 65 metus — 1954 metų rugpjūčio 1 dieną. 2018–2019 metais fontanas buvo restauruojamas.

  Rugpjūčio 1 dieną atidarytas VDNKh muziejus yra šalia dešiniojo Pagrindinio įėjimo arkos sparno. Jis, kaip dabar priimta, interaktyvus, dekoruotas pagal naujausią parodos meno madą.

  "Labai svarbu, kad informacija apie VDNKh istoriją, kultūrą, architektūrą muziejui būtų teikiama šiuolaikinės ekspozicijos kalba, naudojant moderniausias parodų technologijas", — sako VDNKh muziejaus kuratorius Pavelas Nefedovas. — Puikiai suprantame, kad absoliučiai visų kategorijų žmonės lankosi Ekonomikos pasiekimų parodoje. Jie visi turi skirtingą kultūrinį pagrindą ir žinias".

  Todėl, pasak muziejaus kuratoriaus, ypatingas dėmesys buvo skirtas įsimintiniems vizualiems vaizdams. Vaizdo įrašai, koliažai, net animaciniai filmai — visa tai rasite čia.

  Sukite būgną!

  Tikriausiai ryškiausias ir įsimintiniausias eksponatas — fontano "Tautų draugystė" maketas. Tai ne tik sumažinta kopija, bet ir interaktyvi atrakcija.

  "Čia galite sužinoti, kuri fontano statula atitinka kurią respubliką", — sako muziejaus kuratorius. Iš principo galėjome tiesiog pakabinti ženklą, bet tai nėra įdomu ir niekas neįsimins. Mes padarėme kitaip. Sukūrėme tikslią fontano kopiją, atgaminome skulptūrų modelius ta pačia tvarka, kaip jie sudelioti fontane".

  Макет фонтана Дружба народов в музее ВДНХ
  © Sputnik / Игорь Пантин
  Fontano "Tautų draugystė" maketas

  Išilgai modelio perimetro sukasi būgnas su tarybinių respublikų emblemomis. Kai sutampa herbas ir statula, užsidega lemputė.

  "Svarbus muziejaus komponentas yra skaitmeninis archyvas", — sako kuratorius. Paleidome jį kartu su muziejumi, ir jis bus nuolat pildomas. Jame pristatoma istorinė VDNH kolekcijos medžiaga — nuotraukos, piešiniai, žurnalai, taip pat laikraščiai, kuriuose galima išsamiai pasiskaityti apie parodos gyvenimą skirtingais metais".

  Dabar pasiekt archyvą galima tik muziejuje. Tačiau artimiausiu metu, pasak Pavelo Nefedovo, šį šaltinį bus galima rasti internete.

  Dar šia tema

  Maskvoje buvusiame Lietuvos VDNKh pavilijone aptikti prarasti bareljefai
  Istorijos atgimimas: VDNKh švenčia 80-mečio jubiliejų
  Tegai:
  Lietuva, Maskvos VDNKh, Maskva

  Svarbiausios temos