23:59 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Rugpjūčio 5 dieną  užsienyje ir Lietuvoje įvyks "Lietuviško kino naktis", kurios metu išvysime vieną gražiausių lietuviškų filmų – restauruotą Arūno Žebriūno "Riešutų duoną"

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Jau dešimtmetį kino po atviru dangumi seansus rengiantis "Kinas po žvaigždėmis" kartu su Lietuvos kino centru šiais metais pristato ypatingą iniciatyvą – siekį lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius, praneša sostinės savivaldybė.

  Rugpjūčio 5 dieną  užsienyje ir Lietuvoje įvyks "Lietuviško kino naktis", kurios metu išvysime vieną gražiausių lietuviškų filmų – restauruotą Arūno Žebriūno "Riešutų duoną" (1978 m.). Renginys vyks Vilniaus Katedros aikštėje, tačiau šią kino klasiką tuo pačiu metu bus galima žiūrėti Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Druskininkuose, Nidoje ir daugelyje kitų vietų.

  Ši iniciatyva iš karto sulaukė didelio susidomėjimo iš įvairių bendruomenių. "Lietuviškos kino nakties" seansai vyks ne tik didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ar Alytuje. Prie iniciatyvos jungiasi ir Druskininkai, Palanga, Jurbarkas, Raseiniai, Anykščiai, Pasvalys, Kupiškis, Neringa, Žiežmariai, Baisiogala,  Nida, Gelgaudiškis, Žemaičių Kalvarija. "Lietuviško kino naktį" rengti jau sutiko daugiau nei 50 miestų ir miestelių, organizatoriai laukia visų norinčiųjų – nesvarbu, gyvenate Lietuvoje ar užsienyje.

  "Lietuviško kino naktis" rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos kino centru, kuris jau ne vienerius metus rūpinasi paveldo restauravimu ir gražinimu visuomenei.

  Sauliaus Šaltenio romano motyvais sukurta "Riešutų duona" pasakoja apie dvi šeimas ir jaunuolių Liukos bei Andriaus meilės istoriją. 1978-aisiais sukurta  filmas – išskirtinė kino juosta, turinti daug ironijos. Kultinė Elvyros Piškinaitės ir Algirdo Latėno herojų Liukos bei Andriaus meilės istorija prasitęsė ir už filmavimo aikštelės ribų, aktoriai neseniai atšventė 40 metų santuokos jubiliejų.

  Visi "Lietuviško kino nakties" seansai – nemokami. Filmą bus galima žiūrėti ir internetu: rugpjūčio 5 dieną "Riešutų duona" bus nemokamai prieinama namų kino platformoje "ŽMONĖS Cinema" visame pasaulyje.

  Kultūros renginiai Vilniuje rugpjūtį
  © Sputnik /
  Kultūros renginiai Vilniuje rugpjūtį
  Tegai:
  lietuviškas kinas

  Svarbiausios temos