07:02 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Трофей Оскара

  Paaiškėjo šių metų Lietuvos pretendentas siekti "Oskaro"

  © Flickr / Davidlohr Bueso
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Išrinktas filmas gali dalyvauti dviejose kategorijose: geriausio tarptautinio ir dokumentinio filmų nominacijose

  VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Lietuva kautis dėl "Oskaro" deleguoja Audriaus Stonio ir Kristīne Briede dokumentinį filmą "Laiko tiltai", praneša Lietuvos kino centras.

  "Laiko tiltai" pasakoja apie Baltijos šalių dokumentalistų kūrybą. Tai kinematografinis esė, dialogas tarp kelių kino kartų arba nutiestas tiltas tarp praeities ir dabarties.

  Režisierius Stonys yra sakęs, kad šis filmas, tai meilės laiškas jo mokytojams — dokumentinio kino kūrėjams, iš kurių, tiesiogiai ar netiesiogiai, jis mokėsi kino kalbos.

  Filmo "Laiko tiltai" pasaulinė filmo premjera įvyko pernai liepos mėnesį vykusiame Karlovi Varų kino festivalyje, konkursinėje dokumentinių filmų programoje. Populiariausiame Čekijos internetiniame žinių portale "Novinky" filmas pateko į 10 geriausių Karlovi Varų festivalio filmų sąrašą, o Šanchajaus tarptautiniame A klasės festivalyje pelnė pagrindinį festivalio apdovanojimą — "Auksinę taurę" už geriausią dokumentinį filmą.

  Šiemet "Oskaro" komisija Lietuvoje vertino penkis filmus, tai iki šiol didžiausias filmų kandidatų skaičius. Dėl teisės kandidatuoti į prestižinį apdovanojimą geriausio tarptautinio filmo kategorijoje "Laiko tiltai" varžėsi su Marijos Kavtaradzės režisuotu filmu "Išgyventi vasarą", Raimundo Banionio "Purpuriniu rūku", Tomo Vengrio "Gimtine" ir naujausiu Igno Jonyno darbu "Nematoma".

  Dokumentinį filmą Lietuva "Oskaro" apdovanojimui nominavo antrus metus iš eilės, jis gali dalyvauti dviejose kategorijose: geriausio tarptautinio ir dokumentinio filmų nominacijose.

  JAV kino meno ir mokslo akademijos "Oskaro" premijų įteikimo 92-oji ceremonija vyks 2020 metų vasario 25 dieną.

  Svarbiausios temos