07:53 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Kadras iš serialo Černobylis

  Lenkų režisierius atskleidė serialo "Černobylis" netikslumus

  © Photo : HBO (2019)
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (45)
  55

  Žinomas režisierius Krzysztofas Zanussis tvirtina, kad, būdamas fizikas, seriale pastebėjo daug netikslumų

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Lenkų režisierius Krzysztofas Zanussis teigė, kad mini seriale "Černobylis" buvo parodyti moksliniu požiūriu nepatikrinti duomenys, praneša RIA Novosti.

  "Manau, kad jame [seriale "Černobylis"] yra labai aiški ideologija. Man tai pasirodė įtartina. Aš, kaip buvęs fizikas, matau, kad viskas, kas ten sakoma, nėra patikrinta. Gal taip buvo, o gal buvo kitaip. Tai nufilmuota kaip kovos su branduoline veikla propaganda, o gal, branduolinė energija mus išgelbės", — sakė jis.

  Pirmąjį išsilavinimą režisierius gavo Varšuvos universitete fizikos srityje. Tačiau Zanussis savo gyvenimą susiejo su kinu. Per savo karjeros metus jis sukūrė daug dokumentinių ir vaidybinių filmų. Šiemet jis atšventė 80-ąjį gimtadienį.

  Serialas "Černobylis" laimėjo tris "Emmy" apdovanojimus. Filmas buvo apdovanotas kategorijoje "Geriausias mini serialas", o statulėles gavo scenaristas Craig'as Mazin'as ir režisierius Johan'as Renck'as.

  Jame pasakojama apie avariją Černobylio atominėje elektrinėje, kuri įvyko 1986 metais, ir apie likvidatorių likimus. Serialą transliavo Amerikos kanalas HBO. Lietuvoje buvo nufilmuota daugybė serialo scenų, o pagrindinį objektą atstojo Ignalinos AE.

  Šia savaitę žurnalistai lankėsi Černobylio atominės elektrinės ketvirtojo bloko dispečerių kambaryje, jiems leista ten filmuoti. Jie buvo apsirengę specialiais apsauginiais kostiumais, jiems buvo leista stovėti prie valdymo pulto ne ilgiau kaip penkias minutes.

  Černobylio atominės elektrinės katastrofa įvyko 1986 metų balandžio 26 dieną, sprogo ketvirtojo jėgainės energetinio bloko branduolinis reaktorius. Bendras radiacinės taršos plotas Baltarusijoje sudarė apie 46,5 tūkst. kvadratinių kilometrų (23 proc. viso šalies ploto).
  Avarijos padarinius likvidavo daugiau nei 600 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (45)

  Dar šia tema

  Ukrainoje pagaminta degtinė iš vandens ir kviečių iš Černobylio zonos
  JAV paskelbė žvalgybos ataskaitą apie avariją Černobylio AE
  Degtinė iš Černobylio populiarėja tarp Londono barų lankytojų
  Tegai:
  serialas, Černobylis

  Svarbiausios temos