21:25 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Metų netektys — 2019 (31)
  600

  Rugsėjo pradžioje Karelas Gotas, paskutinį kartą kalbėdamas su žurnalistais, sakė, kad gydytojai jam diagnozavo ūminę leukemiją

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Garsus dainininkas Karelas Gotas, daugelio pasaulio šalių vadinamas "čekų lakštingala", mirė antradienio vakarą savo namuose, Prahoje, būdamas 80 metų amžiaus, praneša RIA Novosti su nuoroda į dainininko spaudos sekretorę Anetą Stoltsovą.

  "Karelas Gotas mirė prieš vidurnaktį, apsuptas šeimos narių", — sakė Stoltsova.

  Rugsėjo pradžioje Gotas, paskutinį kartą kalbėdamasis su žurnalistais, sakė, kad gydytojai jam diagnozavo ūminę leukemiją ir kad jis pradėjo gydytis ambulatoriškai.

  2015 metų lapkritį dainininkui nustatytas limfmazgių auglys. Po sudėtingo vienerius metus trukusio gydymo jis ne kartą mėgino grįžti į sceną, keletą kartų surengė nedidelius koncertus su kitais čekų dainininkais.

  Markas Zacharovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Григорий Сысоев

  Šių metų liepą Gotas atšventė savo 80-ąjį gimtadienį, tačiau jubiliejinis koncertas, kaip ir daugelis kitų anksčiau numatytų koncertų, buvo atšauktas dėl prastos atlikėjo sveikatos.

  Vietos žiniasklaidos duomenimis, Karelas Gotas ir ledo ritulininkas Jaromiras Jagras buvo populiariausi Čekijos piliečiai.

  Pasaulyje parduota daugiau nei 30 milijonų jo diskų. Dailininkas augino dvi dukras, šiais metais joms sukaks 13 ir 11 metų. Kartu su vyresniąja dukra Šarlote Gotas suvaidino filme "Meilės decibelai", įrašė dvi dainas ekranizuotoms pasakoms, taip pat atliko dainą "Širdys negęsta" vienoje iš radijo stočių.

  Pasaulyje labai populiarios dainos, kurias atlieka Gotas, iš garsaus čekų ir vokiečių filmo "Trys riešutėliai Pelenei". Be to, Vokietijoje į privalomą pradinių klasių mokyklos programą įtraukta daina, kurią vokiečių kalba atliko Gotas iš kelių dalių animacinio filmo "Bitė Maja", žinomo dešimtyse šalių.

  Temos:
  Metų netektys — 2019 (31)

  Dar šia tema

  JAV mirė organizacijos "Human Rights Watch" įkūrėjas
  Mirė Lietuvos dailininkas ir skulptorius Antanas Kmieliauskas
  Mirė Lietuvos rašytojas Rimantas Marčėnas
  Mirė buvęs Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas
  Tegai:
  Karelas Gotas

  Svarbiausios temos