17:42 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  124

  Dainininkas pažymėjo, kad niekada neleisdavo sau įžeidinėti Latvijos žmonių ir jam gaila, kad gerbėjai nebegalės patekti į koncertą

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Rusijos dainininkas Grigorijus Lepsas teigia esąs pasirengęs sėsti Latvijoje į kalėjimą, jei pažeidė įstatymus, rašo Sputnik Latvija.

  Penktadienį Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius paskelbė, kad rusų dainininkas įtrauktas į nepageidaujamų asmenų sąrašą, o tai reiškia, kad Lepsui draudžiama atvykti į šalį.

  Dainininkas interviu vietiniam televizijos kanalui teigė, kad jam gaila, jog viskas taip susiklostė. Jis pabrėžė, kad prireikus galima "atrasti dokumentus", ir jei kas nors suras apie jį kažką blogo, tuomet jie gali "drąsiai pasodinti jį į kalėjimą".

  Anot Lepso, "viskas net ne dėl pinigų", o dėl to, kad dabar daugelis jo kūrinių gerbėjų negalės patekti į jo koncertą. Lepsas taip pat pažymėjo, kad nesupranta, kodėl muzikantai ir sportininkai turėtų kentėti dėl to, kad politikai negali susitarti tarpusavyje.

  "Jei erzina daina "Stikliukas degtinės ant stalo", tada, jei reikia, galiu ją išbraukti iš savo repertuaro. Jei Latvijos valdžia nori, gali iškviesti mane bet kuriuo metu, aš atvažiuosiu ir atsakysiu į jų klausimus", — pabrėžė dainininkas.

  Be to, jis pažymėjo, kad yra Rusijos pilietis ir nemato nieko blogo pagarboje prezidentui Vladimirui Putinui. Pasak jo, jei visų šalių piliečiai palaikys savo prezidentus, bus labai gerai.

  "Mes jį išrinkome. Jis (Vladimiras Putinas — Sputnik) yra puikus politikas. Svarbiausia, kad aš niekada viešai neleidau sau įžeisti Latvijos žmonių. Tai nėra mano prigimtis. Gaila žmonių, kurie jau nusipirko bilietus į koncertą. Latvijos žmonės puikūs", — apibendrino jis.

  Anot "Sputnik Latvija", liepos pabaigoje kilo skandalas dėl Grigorijaus Lepso. Teisingumo ministras Janis Bordansas apkaltino vidaus reikalų ministrą Sandį Girgeną "netinkamu" elgesiu už tai, kad jis apsilankė Lepso koncerte Jūrmaloje.

  Bordanso teigimu, toks poelgis "pažemino Latvijos valstybę". Teisingumo ministras priminė vyriausybei, kad Lepsas įtrauktas į juodąjį sąrašą Lietuvoje, ir nusprendė, kad to pakanka panašioms sankcijoms iš Latvijos pusės.

  Vidaus reikalų ministerija teigė, kad kompetentingos institucijos turėtų pranešti VRM, kad užsienio pilietis užsiima nusikalstama veikla, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ar viešajai tvarkai, o tokių pranešimų apie atlikėją nebuvo.

  Šių metų gegužę Lepsui buvo uždrausta atvykti į Lietuvą. Kaip "pateisinimą" Lietuvos valdžios institucijos paminėjo JAV žiniasklaidos straipsnius apie atlikėjo įsitraukimą į nusikalstamas struktūras. Pažymėtina, kad straipsnių autoriai remiasi abejotinais šaltiniais.

  Dar šia tema

  Zacharova įvardijo draudimo Lepsui patekti į Lietuvą priežastį
  Rusijos ambasada pakomentavo draudimą Lepsui įvažiuoti į Lietuvą
  Latvijos vidaus reikalų ministras sukritikuotas dėl apsilankymo Lepso koncerte
  Latvijos VRM nemato priežasčių įtraukti Lepsą į "juodąjį sąrašą"
  Tegai:
  Grigorijus Lepsas, Latvija

  Svarbiausios temos