14:48 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (247)

  Gatvės menininkas ant pilko pastato sienos įamžino "paskutinį keleivį" — į traukinį skubantį vyrą su lagaminais

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Traukiniais iš Kauno išvykstančius ar atvykstančius kauniečius bei miesto svečius nuo šiol pasitiks "Paskutinis keleivis" — tai dar vienas programos "Kauno akcentai" projektas, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Geležinkelio stotyje, prie pirmojo perono, tarp 11 ir 12 kelio, nuo šiol nuolat skuba keleivis. Jį ant čia esančio pilko pastato sienos įamžino gatvės menininkas Timotiejus Norvila-Morfai. Piešinys krentančių lapų fone vaizduoja lagaminais nešiną vyrą, skubantį į traukinį.

  "Piešinio idėja surišta su kontekstu, kuriame yra ši siena ir pats namukas. O tai yra geležinkelio stotis. Skubantis žmogus man pasirodė dinamiškas ir universalus siužetas, todėl ir nusprendžiau jį pavaizduoti. Įdomiausia, kai piešinio fone iš tikrųjų matai skubančius žmones. Vadinasi, šis siužetas visiškai gyvenimiškas ir ne iš piršto laužtas. Net ir bepiešiant teko pastebėti daug skubančių žmonių. Tereikia ateiti kelias minutes prieš traukiniui išvykstant ir tokių "skubėtojų" čia — daugybė", — apie kūrinio idėją pasakojo autorius.

  Neseniai gimusį piešinį jau spėjo pastebėti ir kauniečiai. Timotiejui bepiešiant, praeiviai negailėjo teigiamų atsiliepimų ir spėliojo, kas čia pavaizduota. Vieni sakė, kad vyras panašus į "amerikoną", kiti spėliojo, kad piešinyje įamžintas žmogus keliauja į Dubliną, o vilniečiai sakė lauksiantys, kol skubantis piešinio herojus atvyks į sostinę.

  "Paskutinis keleivis" — tai dar vienas kūrinys programoje "Kauno akcentai". Tai analogų Lietuvoje neturintis idėjų konkursas. Jo dalyviai savo darbais puošia įvairias Kauno vietas. Patvirtintų idėjų įgyvendinimą finansuoja Kauno savivaldybė.

  Nuo programos pradžios per kelerius metus įvairiose miesto vietose jau atsirado 40 akcentų.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (247)

  Dar šia tema

  Kauno Botanikos sode "nutūpė" Mažojo Princo įkvėpta skulptūra
  Kaune, apleisto fontano vietoje, atsirado ryškiaspalvis batutas
  Tegai:
  Kaunas, Lietuva

  Svarbiausios temos