08:59 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Metų netektys — 2019 (31)

  Aktoriaus mirties priežastis nepranešama. Jis žinomas dėl savo vaidmenų tokiuose filmuose kaip "Nuodėmės užkalbėjimas", "Skrydis per Atlantą" ir kt.

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Šį savaitgalį eidamas 66-us metus mirė teatro ir kino aktorius bei režisierius Remigijus Sabulis.

  Apie tai pirmadienio naktį Facebook'e pranešė jo kolega Julijus Lozoraitis.

  Dėl Sabulio mirties ministras pirmininkas Saulius Skvernelis išreiškė užuojautą jo artimiesiems bei visai šalies teatro ir kino bendruomenei.

  "Telydi jus dvasios stiprybė, su liūdesiu palydint šį mylimą aktorių ir režisierių į paskutinę kelionę", — sakoma premjero užuojautoje.

  Dėl Sabulio netekties reiškia užuojautą ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

  "Remigijaus Sabulio kurti vaidmenys įeis į Lietuvos kultūros istoriją kaip vieni tų, kurie Lietuvos kino ir teatro sales perkėlė į naują, nepriklausomą ir modernų etapą. Talentas ir meistrystė scenoje išsaugos Jo atminimą visiems laikams", — teigia parlamento vadovas.

  Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis komiteto ir savo vardu taip pat išreiškė užuojautą aktoriaus ir režisieriaus artimiesiems, kolegoms, jo talento gerbėjams ir kultūros bendruomenei.

   Ремигиюс Сабулис в фильме Моя маленькая жена, литовская киностудия, режиссер Раймундас Банионис, архивное фото
  © Sputnik / РИА Новости
  Remigijus Sabulis filme "Mano mažoji žmona", archyvinė nuotrauka

  Sabulis gimė 1954 metais rugpjūčio 29 dieną Kaune. 1976 metais jis baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją, aktorinio meistriškumo studijas. 1976–1989 m. vaidino Kauno dramos teatre.

  Kine Sabulis debiutavo 1979 metais epizodiniu šokėjo vaidmeniu filme "Kur iškeliauja pasakos". 1986 metais aktoriui suteiktas nusipelniusio artisto vardas. 1992 metais aktorius baigė aukštuosius kino režisūros kursus Arūno Žebriūno studijoje ir pradėjo režisuoti trumpametražius filmus.

  2008 metais Remigijus Sabulis pelnė "Sidabrinę gervę" už antraplanį vaidmenį režisieriaus Algimanto Puipos filme "Nuodėmės užkalbėjimas".

  Vienas įsimintinų Sabulio vaidmenų — pagrindinis veikėjas Steponas Darius Raimondo Vabalo filme "Skrydis per Atlantą" .

  Temos:
  Metų netektys — 2019 (31)
  Tegai:
  aktorius, mirtis, valdžia

  Svarbiausios temos